Newsy

ŁKS na ostatniej prostej – o nową III ligę z Wissą

Do zakończenia sezonu III ligi pozostały już tylko cztery kolejki. ŁKS 1926 Łomża dzięki zwycięstwu w ostatniej kolejce nad Huraganem Morąg i korzystnych wynikach w pozostałych spotkaniach już jutro (środa) może zapewnić sobie pozostanie w gronie III – ligowców w przyszłym sezonie.

Do zapewnienia sobie 6. lokaty dającej bezpieczne utrzymanie w lidze brakuje nam już tylko 3 punktów. Pierwsza okazja do osiągnięcia tego celu nadarzy się już w meczu 31. kolejki, w której na Stadionie Miejskim podejmować będziemy Wissę Szczuczyn.
Rywale zajmują 10. lokatę w tabeli z dorobkiem 39 punktów. Rozegrali jednak dwa spotkania mniej niż wyprzedzające je drużyny, w związku z czym w dalszym ciągu liczą się w walce o 7. miejsce , które także może dać utrzymanie. Aby jednak podtrzymać swoje szansę na taki rezultat muszą jutro wywieźć z Łomży korzystny wynik. Zapowiada się więc otwarte spotkanie i gra na pełnych obrotach przez 90 minut. W rozegranym jesienią meczu w Szczuczynie górą okazał się ŁKS zwyciężając pewnie 3:0. Nie mamy nic przeciwko powtórce tego wyniku w jutrzejszej konfrontacji. Początek meczu o godzinie 17.