Newsy

ŁKS na pięć z minusem

W spotkaniu 7. kolejki KEEZA IV ligi ŁKS odniósł piąte zwycięstwo w sezonie wygrywając przed własną publicznością z MOSP-em Białystok 5:1.

Pierwsza połowo dostarczyła naszej drużynie pewnych trudności. Po objęciu prowadzenia przez ŁKS w 10. minucie spotkania za sprawą Rafała Maćkowskiego MOSP odpowiedział golem wyrównującym w 27. minucie spotkania za sprawą Mateusza Karola. Na przerwę schodziliśmy jednak z jednobramkową zaliczką po trafieniu Patryka Szymańskiego z 42. minuty.

Druga połowa meczu rozpoczęła się dla Nas idealnie. W 51. minucie wynik podwyższył Daniel Kacprzyk pewnie wykorzystując rzut karny. Czwartą bramkę dla ŁKS-u a swoją drugą w tym spotkaniu zdobył w 70.minucie Patryk Szymański. Wynik meczu na 5:1 ustalił wprowadzony od początku II połowy spotkania Xahne Reid w 78.minucie meczu.

ŁKS Łomża – MOSP Białystok 5:1 (2:1).

gole: Maćkowski 10′, Szymański 42′,70′, Kacprzyk 51′, Xahne Reid 78′ – Karol 27′.
żółte kartki: Hremza, Kacprzyk, Pawczyński, Maćkowski – Grabarz, Grygoruk.

ŁKS: Hremza – Poreda, Melao, Dobrowolski, Kamienowski – Kacprzyk (65’Korzeniecki), Kadłubowski (46’Walczak), Pawczyński (67’Sokołowski) – Cudakiewicz (46’Xahne Reid), Maćkowski, Szymański (80’Żebrowski).

Także zwycięsko mecz z liderem A-klasy zakończył zespół ŁKS II PWSIiP Łomża. Drużyna prowadzona przez trenerów Alberta Rydzewskiego i Krzysztofa Myślińskiego pokonała zdecydowanie Hetman Tykocin 4:0 (2:0). Bramki strzelali w tym spotkaniu: Mateusz Koc w 1. minucie meczu, Aleksander Drewnowski w 28., Jakub Szerszniew w 68. oraz Oliwier Świderski w 78.
Drugi zespół ŁKS-u z dorobkiem 11 punktów (3 zwycięstwa, 2 remisy) zajmuje 2. miejsce w tabeli. Prowadzi Hetman z dorobkiem 12 punktów.

Ze zmiennym szczęściem natomiast rywalizowały dwa zespóły juniorów ŁKS/MŁKS Łomża. Pierwszy zespół juniorów rozgromił na wyjeździe Ruch Wysokie Mazowieckie 7:0, bramki: (Koc x3, Szerszniew x2, Drozdowski, Świderski). Zespół Alberta Rydzewskiego umocnił się na 2. miejscu w tabeli (premiowane awansem do Makroregionalnej Ligi Juniorów). Drugi zespół juniorów ŁKS/MŁKS musiał uznać wyższość Jagiellonii Białystok przegrywając 1:6. Honorowe trafienie zaliczył Wiktor Korotkiewicz. Zespół Roberta Cychola zajmuje obecnie 5. pozycję w lidze. W najbliższej serii gier dojdzie do bratobójczego pojedynku. O ligowe punkty powalczą w bezpośrednim starciu obie łomżyńskie ekipy.