Newsy

ŁKS podejmuje beniaminka

W najbliższą sobotę o godzinie 19.26 na Stadionie Miejskim w Łomży, ŁKS w ramach 11. kolejki KEEZA IV ligi zmierzy się z Czarnymi Czarna Białostocka.

Nasz najbliższy przeciwnik jest beniaminkiem rozgrywek uzyskując awans po zajęciu w poprzednim sezonie 2. miejsca w rozgrywkach klasy okręgowej. Jak do tej pory w rozegranych 10 meczach zgromadził 9 punktów – wygrywając trzykrotnie i doznając siedmiu porażek. Co ciekawe na 10 rozegranych kolejek ekipa Czarnych aż siedem spotkań rozegrała na własnym obiekcie i to w tych spotkaniach zdobyła wszystkie swoje punkty. Wszystkie potyczki toczone w delegacjach zakończyły się porażkami tego zespołu, kolejno z: Promieniem Mońki 1:3, Spartą Szepietowo 1:2 oraz KS Michałowo 1:4. Punkty natomiast przyniosły domowe zwycięstwa z: Cresovią Siemiatycze 2:0. Orłem Kolno 4:0, Hetmanem Białystok 4:1. Zespół z Czarnej Białostockiej praktycznie w całości składa się z młodych zawodników Talentu Białystok stanowiąc swoistą filię tej akademii piłkarskiej.
O ile dorobek punktowy naszych najbliższych gości nie powala na kolana, to z całą pewnością nie może być mowy o lekceważeniu przeciwnika, o czym w minioną środę miał okazję przekonać się zespół KS Wasilków, z którymi Czarni po 120 minutowym boju wygrali w rozgrywkach Wojewódzkiego Pucharu Polski, zwyciężając 1:0.

ŁKS po zwycięstwie w minionym weekend w Grabówce wskoczył na 4. miejsce w tabeli. Jak do tej pory zgromadziliśmy 22 punkty (7 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki), bramki 48-15. Strata do prowadzącej Olimpii Zambrów zmniejszyła się do 5 punktów (w tygodniu zespół z Zambrowa został ukarany walkowerem za mecz z Orłem Kolno), tyle samo tracimy do drugiego Ruchu Wysokie Mazowieckie, a 4 punkty do 3. KS Michałowo (jedyny zespół bez porażki w lidze). Jak więc widać ewentualne zwycięstwo w najbliższym meczu nie poprawi naszej pozycji w tabeli ale może zmniejszyć dystans do rywali bowiem w tej serii gier dojdzie do starcie Olimpii z drużyną Michałowa.
W naszym zespole do dyspozycji sztabu szkoleniowego będą wszyscy zawodnicy. Nikt nie musi pauzować za kartki. Pierwszy gwizdek sędziego – 19.26.

W niedzielę natomiast dojdzie do bardzo ciekawej potyczki w rozgrywkach piłkarskiej A-klasy. Liderujący w tabeli zespół ŁKS II PWSIiP Łomża podejmie na włąsnym stadionie Turośniankę Turośń Kościelna zajmującą 3. miejsce ze stratą 3 punktów do Naszego zespołu.
Mecz odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią – bez udziału publiczności.

Sponsorem meczu ŁKS Łomża – Czarni Czarna Białostocka jest firma PHU Kurpiewski – Jan Kurpiewski

Łomżyński Klub Sportowy jest wspierany przez Województwo Podlaskie.