Newsy

ŁKS powalczy o przełamanie wyjazdowej niemocy

Czwarty mecz na wyjeździe w tym sezonie rozegrają dzisiaj piłkarze ŁKS 1926 Łomża. Czy po raz pierwszy przywiozą punkty z terenu rywala?

O godz. 19 piłkarze z Łomży w Sulejówku zmierzą się z miejscową Victorią. To przedostatni zespół ligowej tabeli, który dotychczas zgromadził 2 punkty.
Opiekun Biało-czerwonych z Łomży wierzy, że tym razem jego podopieczni są w stanie zapunktować. Zdaje sobie jednak sprawę, że aby tak się stało łomżanie muszą ustrzec się błędów, które kosztowały ich wygraną w poprzednim starciu z Huraganem Morąg.

ŁKS w tym sezonie z boiska rywali nie przywiózł nawet punktu. Biało-czerwoni na otwarcie sezonu 0:3 ulegli Zniczowi Biała Piska, a w drugiej kolejce 1:5 przegrali z Legionovią Legionowo. W czwartej serii spotkań „ełkaesiacy” dwukrotnie prowadzili z Huraganem Morąg i w ciągu zaledwie minuty stracili dwie bramki, który pozbawiły ich kompletu punktów.

– Jeżeli zagramy nawet tak jak w Morągu, ale wyeliminujemy te bardzo słabe momenty, te prościutkie błędy, które nam się przydarzyły, to jesteśmy w stanie wygrać ten mecz – mówi przed dzisiejszym spotkaniem Krzysztof Ogrodziński, trener ŁKS 1926 Łomża. – Ale na pewno będzie to bardzo trudne starcie, gdyż Victoria w tym sezonie mało punktuje i w tym spotkaniu będzie chciała zapunktować. Wierzę jednak, że w końcu się przełamiemy i pokażemy, że na wyjazdach też potrafimy grać i punktować – dodaje szkoleniowiec.

W dzisiejszym spotkaniu najprawdopodobniej nie zagra Konrad Kamienowski, który zmaga się z bólem w kolanie. Co prawda zawodnik siądzie na ławce rezerwowych, ale na boisku pojawi się tylko w sytuacji awaryjnej. Sztab szkoleniowy nie chce bowiem ryzykować pogłębienia urazu. Tym bardziej, że we wrześniu ŁKS, oprócz dzisiejszego spotkania, czeka jeszcze pięć spotkań. Nie wiadomo także czy przeciw Victorii wybiegnie Daniel Kacprzyk, który w sobotę nie grał z powodu drobnego urazu.

W tej kolejce odwołany został mecz rezerw Legii Warszawa ze Zniczem Biała Piska. Powodem są powołania zawodników stołecznego klubu do reprezentacji Polski.

źródło: https://naszsport.info/wiadomosci/pokaz/570,lomzasulejowek-lks-chce-przelamac-wyjazdowa-besse