Newsy

ŁKS powalczy z „Czarnymi koszulami”

W piątkowy wieczór na wszystkich sympatyków piłki nożnej w naszym mieście czekają nie lada emocje. W spotkaniu 25. kolejki III ligi ŁKS Łomża podejmie dwukrotnego mistrza Polski – Polonię Warszawa.

Po ostatnim wyjazdowym zwycięstwie w Łowiczu drużyna Krzysztofa Ogrodzińskiego ma na koncie 29 punktów i plasuje się na 13. pozycji w tabeli. Aby jednak myśleć o utrzymaniu bezpiecznego dystansu nad grupą pościgową powinniśmy zapunktować w zbliżającym się spotkaniu. Optymistyczną wiadomością z pewnością jest to, że do dyspozycji trenera w meczu z Czarnymi Koszulami będą wszyscy zawodnicy.
„Czarne koszule” to spadkowicz z II ligi. Obecnie z 43 punktami na koncie zajmuje 4 miejsce w lidze ze stratą dziesięciu oczek do liderującego Widzewa Łódź. W miniony weekend drużyna prowadzona przez Krzysztofa Chrobaka zremisowała w Aleksandrowie Łódzkim z Sokołem 2:2.
Wszystkim kibicom ŁKS-u z pewnością znany jest jeden zawodnik klubu ze stolicy. Mowa oczywiście o Mariuszu Marczaku, który z powodzeniem bronił w przeszłości barw naszego klubu.
W rozegranym jesienią w Warszawie pierwszym meczu obu drużyn lepsza okazała się Polonia zwyciężając 3:1. Jednak to ŁKS wyszedł w tym meczu jako pierwszy na prowadzenie za sprawą trafienia Rafała Maćkowskiego. Z 6. minuty meczu. Po potyczce z poprzedniej rundy pozostał wielki niedosyt nie wykorzystaliśmy bowiem szansy na korzystny wynik z teoretycznie silniejszym rywalem.
Szansa na rehabilitację nastąpi jednak w piątek 27 kwietnia. Początek meczu o godzinie 19.26. Przypominamy, że mecz zakwalifikowano jako imprezę masową. Apelujemy o wcześniejsze nabywanie biletów w celu uniknięcia długiego oczekiwania w kolejce do kasy.