Newsy

ŁKS przed kolejnym pojedynkiem

W sobotę o godzinie 15.00 na Stadionie Miejskim w Łomży ŁKS Łomża podejmie w meczu 23.kolejki IV ligi drużynę KS Michałowo.

Goście najbliższego pojedynku z dorobkiem 46 punktów zajmują wysokie 4. miejsce w ligowej tabeli. Wiele wskazuje też na to, że właśnie na tej pozycji zakończą zmagania ligowe. Strata do prowadzących w tabeli rywali z Łomży, Wysokiego Mazowieckiego i Zambrowa wynosi odpowiednio dziewięć i siedem punktów, a przewaga nad 5. w tabeli Turem Bielsk Podlaski aż jedenaście „oczek”.

W miniony weekend zespół z Michałowa musiał uznać wyższość Ruchu Wysokie Mazowieckie przegrywając 2:3, natomiast w środę w zaległym spotkaniu z rundy jesiennej piłkarze spod Białegostoku wygrali w Szepietowie ze Spartą.

Co ciekawe nasi sobotni przeciwnicy są ostatnią drużyną, której udało się urwać punkty ŁKS-owi. W meczu rozegranym 3 października ubiegłego roku w Michałowie padł remis 3:3. Od tego meczu ŁKS odnosił już same ligowe zwycięstwa (trzynaście kolejnych wygranych).

Łomżyński Klub Sportowy po wygranej sprzed tygodnia w Białymstoku z MOSP-em 3:1 w dalszym ciągu okupuję pozycję lidera rozgrywek gromadząc 55 punktów, strzelając rywalom 80 goli, tracąc 23 bramki. Grupa pościgowa jednak nie odpuszcza. Zarówno Ruch Wysokie Mazowieckie oraz Olimpia Zambrów solidarnie wygrywają kolejne pojedynki, co wskazuje na to, że walka o awans potrwa do samego końca rozgrywek.

Dlatego też, biorąc pod uwagę ligową pozycję KS Michałowo zawodników Łomżyńskiego Klubu Sportowego czeka w sobotę niezwykle ważny pojedynek, z którego muszą wyjść zwycięsko chcąc w dalszym ciągu uciekać pozostałym rywalom w walce o awans.