Newsy

ŁKS przegrywa w Elblągu. Olimpia w barażach o II ligę.

W meczu 32. kolejki III ligi ŁKS 1926 Łomża musiał uznać wyższość Olimpii Elbląg i przegrał 1:2 (0:1). Tym samym Olimpia zapewniła sobie mistrzostwo III ligi podlasko – warmińsko – mazurskiej i udział w barażu o grę w II lidze, w której mierzyć się będzie z mistrzem grupy lubelsko – podkarpackiej. Na trzy kolejki przed końcem liderem jest Motor Lublin, który o 3 punkty wyprzedza Stal Rzeszów.

ŁKS 1926 Łomża po dzisiejszej porażce ma już tylko matematyczne szansę na zajęcie 4. lokaty. Może być natomiast pewny 5. pozycji na koniec sezonu bowiem 6. Sokół Ostróda na dwie kolejki przed końcem wyprzedza o 8 punktów. W dzisiejszym spotkaniu trener Mateusz Miłoszewski dał szansę pokazania swoich umiejętności kilku zawodnikom, którzy do tej pory przebywali na boisku w nieco krótszym wymiarze czasu. Od pierwszej minuty zagrali: Tomasz Kubala, Paweł Wasiulewski i Daniel Lemański. 45 minut na grę dostał junior prowadzony przez trenera Marcina Mroczkowskiego Michał Tarnowski, a w końcówce pojawił się na boisku inny młody zawodnik Mateusz Drozdowski.

Ostatni ligowy mecz w roli gospodarza zagramy w niedzielę 29 maja. O godzinie 16 zmierzymy się z mającym jeszcze teoretyczne szanse na utrzymanie Zniczem Biała Piska.

Olimpia Elbląg – ŁKS 1926 Łomża 2:1 (1:0).

Bramki: Wenger 21′, Kołosow 62′ – Rydzewski 79′.
żółte kartki: Bukacki, Piceluk, Stępień, Szuprytowski – Drozdowski.

Olimpia: 1. Kacper Tułowiecki – 2. Rafał Maciążek, 23. Dawid Kubowicz, 5. Kamil Wenger, 14. Radosław Bukacki – 20. Jakub Bojas (76, 77. Damian Szuprytowski), 17. Michał Pietroń, 8. Patryk Sokołowski (76, 13. Michał Ressel), 10. Radosław Stępień, 19. Łukasz Pietroń (61, 6. Anton Kołosow) – 11. Paweł Piceluk (89, 15. Michał Bartkowski).

ŁKS 1926:
1. Oliwer Wienczatek – 5. Konrad Kamienowski (46, 15. Michał Tarnowski), 6. Reinaldo Melão, 25. Paweł Wasiulewski, 8. Tomasz Kubala – 24. Damian Gałązka, 18. Albert Rydzewski, 20. Marcin Świderski (46, 22. Tomasz Brzozowski), 17. Michał Sadowski (87, 3. Mateusz Drozdowski), 27. Przemysław Olesiński – 11. Daniel Lemański.