Newsy

ŁKS przegrywa z Promieniem

W spotkaniu 27. kolejki rozgrywek IV ligi ŁKS musiał uznać wyższość rywala, przegrywając z Promieniem Mońki 1:2 (0:0).

Pierwsza połowa spotkania toczyła się w głównej mierze na połowie rywali. Pomimo optycznej przewagi ŁKS nie był jednak w stanie wykreować sobie dobrych okazji strzeleckich. Gospodarze natomiast prostymi środkami starali się przedostać pod nasze pole karne zagrywając długie piłki z linii obrony do swoich napastników. W pierwszych 45 minutach nie stworzyli jednak zagrożenia pod bramką Długołęckiego.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się jednak dla nich idealnie. W 52. minucie meczu po dośrodkowaniu z bocznej części boiska, jeden z zawodników Promienia wygrał pojedynek główkowy z najniższym na boisku Kacprem Poredą i umieścił piłkę w naszej bramce. ŁKS próbował zareagować po tym ciosie i przejąć inicjatywę. Jednak o ile byliśmy w stanie dojść w okolice pola karnego gospodarzy nie przekładało się to na konkretne sytuacje bramkowe.
Promień natomiast groźnie kontratakował dostarczając piłkę pod nasze pole karne najprostszymi środkami i wykorzystując coraz wyższe ustawienie naszej linii obrony.
W 82. minucie straciliśmy drugiego gola. Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Byliśmy tego dnia w stanie odpowiedzieć jedynie honorowym trafieniem Melao w 89′ minucie meczu. Na więcej tego dnia nie było nas stać i rywal zasłużenie zgarnął trzy punkty.

Promień Mońki – ŁKS Łomża 2:1 (0:0).
bramki: Melao – 89′.
żółta kartka – Tomasz Staniórski

ŁKS: Długołęcki – Poreda, Melao, Wasiulewski, Kamienowski – Zalewski, Walczak(77’Brzozowski), Kadłubowski(77’Kordal) – Szymański, Koc (62’Tarnowski), Jastrzębski(72’Cudakiewicz).