Newsy

ŁKS uruchamia drugi zespół we współpracy z PWSIiP w Łomży

Od sezonu 2021/2022 Łomżyński Klub Sportowy zgłosi do rozgrywek piłkarskiej A-klasy drugi zespół.

Drużyna powstała we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. 29 kwietnia doszło do podpisania stosowanych dokumentów pomiędzy stronami.

Jako Klub chcemy budować zespół oparty w zdecydowanej większości na zawodnikach z Łomży i okolic. Chcąc przyspieszyć proces wdrażania młodych zawodników do piłki seniorskiej potrzebne jest im przetarcie i umożliwienie jak najszybszego wejścia w świat dorosłej piłki nożnej.

W pierwszym sezonie funkcjonowania zespół złożony będzie z zawodników roczników: 2002,2003 oraz 2004. W zdecydowanej większości są to uczniowie Liceum Mistrzostwa Sportowego oraz wychowankowie Młodzieżowego ŁKS-u. Część chłopców z rocznika 2002 rozpocznie wkrótce studia w Łomży w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, stąd też pomysł na zawiązanie ściślejszej współpracy z uczelnią.

W ramach podpisanej umowy Łomżyński Klub Sportowy zobowiązuje się czynnie uczestniczyć w akcjach promujących uczelnię. Na froncie koszulek drugiego zespołu znajdzie się logotyp PWSIiP, z tyłu pod numerem zawodnika adres internetowy uczelni.

Mamy nadzieję, że dzięki występom na terenie województwa podlaskiego przysłużymy się także do poszerzenia grona studentów łomżyńskiej „Państwówki”.

Drugi zespół występował będzie pod nazwą: ŁKS II PWSIiP Łomża.

Trenerem drużyny zostanie Albert Rydzewski.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę dra hab. Dariusza Surowika, prof. PWSIiP – Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości.

Przypomnijmy, że dzięki dotychczasowej współpracy pomiędzy Klubem a PWSIiP piłkarze otrzymują od uczelni możliwość studiowania zgodnie z indywidualnym tokiem nauczania, na dowolnie wybranym kierunku studiów. Oprócz Wychowania fizycznego mogą zdecydować się na trzynaście innych kierunków. Otoczeni zostaną także kompleksową opieką uczelni, która zaoferuje im porady fizjoterapeutyczne, dietetyczne i inne. Studiowanie to także możliwość otrzymywania dodatkowych funduszy stypendialnych oraz zakwaterowania w ultranowoczesnym Domu Studenta „Rubikon”, który znajduje się nieopodal bazy szkoleniowej ŁKS-u.

Reasumując, decydując się na studia w Łomży i grę w barwach ŁKS-u zawodnicy uzyskują
możliwość:
• Otrzymania stypendium sportowego z Uczelni,
• Otrzymania indywidualnego trybu studiów,
• Zakwaterowania w nowoczesnym i funkcjonalnym akademiku,
• Zdobycia praktycznego wykształcenia przy jednoczesnej możliwości realizacji swoich
pasji i uczestnictwa w rozgrywkach ligowych.

Oferta edukacyjna PWSIiP

foto: Jacek Bochenko, PWSIiP