Newsy

ŁKS wygrywa sparing z Jagiellonią (CLJ)

W pierwszym swoim meczu sparingowym ŁKS 1926 Łomża 2:1 pokonał Jegiellonię Białystok CLJ.

W pierwszej połowie ŁKS 1926 Łomża na prowadzenie w 30 min. wyprowadził Konrad Kamienowski. W drugiej odsłonie w 65 min. na 2:0 podwyższył Michał Tarnowski. W doliczonym czasie gry (sędzia przedłużył mecz o 8 min.) bramkę zdobyli białostoczanie.

W spotkaniu tym w zespole z Łomży zagrało kilku zawodników, którzy najprawdopodobniej dołączą do drużyny. Drużyny, którą jak podkreśla opiekun Biało-czerwonych z Łomży, należy jak najszybciej skompletować.

– Głównym celem tego sparingu było sprawdzenie zawodników, którzy obecnie trenują z naszą drużyną – wyjaśnia trener ŁKS 1926 Łomża Krzysztof Ogrodziński. – To także kolejny etap pracy nad motoryką, gdyż tylko przez mecze możemy odpowiednio przygotować się do sezonu. A zawodnicy mają już za sobą tydzień ciężkich treningów – dodaje.

Aktualną dyspozycję biało-czerwonych z Łomży sprawdził aktualny Mistrz Polski Centralnej Ligi Juniorów Jagiellonia Białystok.

– Choć to są młodzi chłopcy, to są szybcy, wybiegani i dobrze poukładani technicznie i taktycznie – ocenia Krzysztof Ogrodziński. I dodaje – W naszym zespole widać, że chłopcy nie czują jeszcze piłki i trudno było mówić o realizowaniu założeń taktycznych. Ale ten sparing miał pokazać, którego z zawodników możemy dołączyć do naszej drużyny.

Po spotkaniu tym sztab szkoleniowy ŁKS-u widziałby w składzie drużyny Bartosza Ziemaka (młodzieżowiec z rocznika 1998, mogący grać jako pomocnik lub prawy obrońcach, ostatnio drugi zespół Wisły Płock), bramkarza Krystiana Kalinowskiego (młodzieżowiec rocznik 1999, ostatnio Zagłębie II Lubin), napastnika Cezarego Demianiuka (Pogoń Siedlce, ostatnio wypożyczony do trzecioligowego Orlęta Radzyń Podlaski) oraz Jakuba Wardzyńskiego z Polonii Warszawa CLJ.

– Czy ci piłkarze dołączą do naszego zespołu zależy od tego, czy kluby porozumieją się między sobą – podkreśla Krzysztof Ogrodziński. – Testowaliśmy jeszcze czterech piłkarzy, z których trzem podziękowaliśmy, a jednego chcemy jeszcze poobserwować. W kolejnym sparingu będziemy się jeszcze przyglądać kolejnym dwóm lub trzem piłkarzom. I w przyszłym tygodniu podejmiemy decyzję kogo jeszcze dołączymy do zespołu.

We wczorajszym spotkaniu w biało-czerwonych barwach zagrał także Przemysław Modzelewski, wychowanek MŁKS z rocznika 2001, który z dobrej strony pokazał się podczas wewnętrznego sparingu ŁKS-u.

– Bardzo mi się podoba ten zawodnik – przyznał Krzysztof Ogrodziński. – Wydaje mi się, ze jeżeli będzie pracował i myślał, to będzie z niego bardzo duży pożytek.

Kolejnym rywalem ŁKS-u będzie Korona Ostrołęka. Mecz zostanie rozegrany w piątek, 20 lipca o godzinie 18.00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Łomży.

ŁKS – Jagiellonia (CLJ) 2:1 (1:0).

skład wyjściowy: Kalinowski – Kamienowski, Melao, Wasiulewski, Ziemak – Rakowski, Zalewski, Wardzyński, Kacprzyk – Maćkowski, Demianiuk.
W drugiej połowie grali także: Złotogórski, Rydzewski, Cendrowski, Mocarski, Modzelewski oraz czterech zawodników testowanych.

źródło: naszsport.info