Newsy

ŁKS wypunktował Orła

Za zawodnikami Łomżyńskiego Klubu Sportowego mecz 20. kolejki IV ligi. Zespół prowadzony przez trenera Tomasza Staniórskiego pokonał w meczu wyjazdowym Orła Kolno 3:1 i utrzymał pierwsze miejsce w tabeli.

Losy pojedynku rozstrzygnęły się w przeciągu sześciu minut. ŁKS pomiędzy 18 a 24 minutą spotkania zdobył trzy bramki i z tak pokaźną zaliczką w pełni kontrolował przebieg wydarzeń na boisku. Pierwsze dwa trafienia w spotkaniu były dziełem kapitana „biało-czerwonych” Rafała Maćkowskiego, trzecią bramkę zdobył Patryk Szymański. Gospodarze odpowiedzieli tylko jednym trafieniem. Gol honorowy dla Orła Kolno padł w 31. minucie meczu. Zespół z Łomży miał szanse na bardziej okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu. Jeszcze w pierwszej części meczu szansę na zdobycie swojej trzeciej bramki miał Maćkowski. Jego uderzenie trafiło jednak w słupek. W drugiej połowie po rzucie rożnym piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki gospodarzy, po uderzeniu Reinaldo Melao. W kilku innych sytuacjach drużynę Orła z opresji wybraniał bramkarz gospodarzy.

Dzięki kolejnej wygranej Łomżyński Klub Sportowy utrzymał prowadzenie w lidze z dorobkiem 49 punktów i bilansem bramek 71:21. Kolejny pojedynek ŁKS rozegra w sobotę, 16 kwietnia. O godzinie 12.00 na Stadionie Miejskim w Łomży podejmować będzie Spartę Szepietowo.

Orzeł Kolno – ŁKS Łomża 1:3 (1:3).
bramki: Zaczkowski 31’ – Maćkowski 18’,21’, Szymański 24’.
żółte kartki: Cychol.

ŁKS: Hremza – Poreda, Cychol, Melao, Antonowicz (69’Kamienowski) – Walczak (62’Grycel), Kacprzyk (62’Csiszer), Żebrowski – Szymański (78’Sokołowski) , Maćkowski, Xahne Reid (75’Cudakiewicz).

Pierwszą kolejkę w rundzie wiosennej mają za sobą także zawodnicy drugiego zespołu. W meczu A-klasy ŁKS II „ANSŁ” Łomża pokonał Koronę Dobrzyniewo 3:1 i podobnie jak starsi koledzy przewodzi w ligowej tabeli.