Newsy

ŁKS zagra z Wikielcem

W sobotę o godzinie 17.00 na Stadionie Miejskim w Łomży ŁKS podejmie ostatni zespół ligi – GKS Wikielec.

Drużyna z Wikielca, małej miejscowości w woj. warmińsko-mazurskim, to beniaminek III ligi, który od początku rozgrywek po prostu sobie w nich nie radzi. W 21 rozegranych meczach zgromadził zaledwie 7 punktów, na co złożyło się jedno zwycięstwo i cztery remisy. Aż 16 razy piłkarze GKS-u schodzili z boiska pokonani. Mimo to zespół ten potrafił w tym zesonie zaskoczyć minimum dwukrotnie. W 12. kolejce takim zaskoczeniem, a nawet sensacją był remis na własnym boisku z Widzewem Łódź 2:2. Po raz drugi piłkarze GKS-u wprawili w osłupienie obserwatorów tej ligi w kolejce nr 14, kiedy również na własnym terenie odprawili z kwitkiem rezerwy warszawskiej Legii, aplikując wojskowym aż trzy gole i nie tracąc żadnego.

ŁKS 1926 rozegrał jesienią w Wikielcu trudny mecz, w którym wcale nie był znacznie lepszym zespołem. Ostatecznie biało-czerwoni przywieźli do Łomży komplet punktów zwyciężając 2 września 2017 roku 2:1. czy to oznacza, że są faworytem sobotniego spotkania? Na papierze pewnie tak, ale przecież przed meczem w Bielsku Podlaskim również ustawiani byli w takiej roli, a jak się to tydzień temu skończyło wszyscy dobrze wiemy. W tej sytuacji na pewno nie można sobie pozwolić na lekceważenie jutrzejszych gości. ŁKS musi wyjść skoncentrowany na celu, jakim jest utrzymanie i dopisać sobie kolejne trzy punkty do ligowego dorobku. Ważne, by nie zrobić tego przed meczem, bo sytuacja może się nieoczekiwanie odwrócić.

ŁKS 1926 Łomża – GKS Wikielec, sobota 14 kwietnia 2018 r., godz. 17.00