Newsy

Łomżyńska młodzież lepsza od Dębu

Trzecie zwycięstwo w sezonie zapisali na swoim koncie piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego.

W związku z kłopotami dąbrowian wielu kibiców ŁKS-u liczyło na łatwe punkty łomżyniaków, więc gol dla gości był dla nich sporym zaskoczeniem. Dośrodkowanie Michała Sobolewskiego z rzutu rożnego pewnie wykończył strzałem głową Igor Legenzow i miejscowi musieli odrabiać stratę. Kilka minut później na tablicy znowu widniał remis: Konrad Adamczyk podał wzdłuż bocznej linii boiska do Łukasza Korzenieckiego, który płasko zagrał w pole karne do Filipa Dojlidy, a białostoczaninowi w barwach ŁKS-u zostało tylko skierować piłkę do bramki Jakuba Okuły. Dąb okazał się być ambitnym zespołem, walczącym odważnie o dalsze gole: w 26 minucie nieporozumienie Reinaldo Melão z Bartoszem Długołęckim wykorzystał Jakub Staszkiewicz, a starcie obrońcy gości z naszym bramkarzem sędzia Krzysztof Jabłonowski zinterpretował jako faul Długołęckiego. Rzut karny wykorzystał Sobolewski, strzelając swojego trzeciego gola w sezonie. Na szczęście od tej chwili piłki wpadały już tylko do bramki bronionej przez Okułę. Jeszcze przed gwizdkiem oznaczającym przerwę stan meczu wyrównał Melão, dobijając piłkę odbitą przez Okułę po strzale Krystiana Pawczyńskiego.
W drugiej połowie strzelał już tylko ŁKS: w 50 minucie Korzeniecki znów obsłużył Dojlidę, który uprzedził Dawida Dudziuka i Krzysztofa Czerniawskiego i zdobył swoją piątą bramkę w sezonie, potwierdzając słuszność sprowadzenia go do Łomży. Festiwal strzelecki w 74 minucie zakończył Krystian Pawczyński, głową wykańczając dośrodkowanie Dawida Pastorczyka z prawej strony… by po chwili zostać zdjętym z boiska (zmiana została zaplanowana przed bramką).
Kolejny mecz podopieczni Roberta Speichlera rozegrają w najbliższą niedzielę. O 14.00 w Siemiatyczach zmierzymy się z Cresovią.

ŁKS 1926 – Dąb Dąbrowa Białostocka 4:2 (2:2)
Gole: ŁKS 1926: Dojlida 2 (9, 50), Melão (45), Pawczyński (74), Dąb: Legenzow (6), Sobolewski (27, karny)
Sędziował: Jabłonowski (Białystok)
ŁKS 1926: Długołęcki – Pastorczyk, Melão (55 Kacprzyk), Milewski, Maciejuk – Adamczyk (66 Listowski), Korzeniecki (85 Mściwujewski), Speichler, Pawczyński (75 Mocarski), Kozłowski – Dojlida.
Dąb: Okuła – Słoma, Dudziuk, Czerniawski, Staszkiewicz – Wilczewski, Legenzow, Sobolewski, Korotkiewicz, Petelski (46 P. Ołów) – R. Ołów
Żółte kartki: Adamczyk (ŁKS 1926), Korotkiewicz (Dąb)