Newsy

Majówkowe starcie z rezerwami Legii

W sobotnie popołudnie zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Sportowego podejmą na własnym boisku rezerwy warszawskiej Legii. Początek spotkania o godzinie 17.00.

Podopieczni trenera Marcina Płuski kontynuują bardzo dobrą serię ligowych zwycięstw. Po pokonaniu rezerw Jagiellonii, GKS-u Bełchatów i Olimpii Zambrów, będą chcieli utrzymać korzystny trend w meczu z najbliższym rywalem. Legia II Warszawa jednak przyjedzie do Łomży z jasno postawionym celem. Pokonując w poprzedniej kolejce liderującą Pogoń Grodzisk Mazowiecki, na wyciągnięcie ręki mają miejsce premiujące awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Mecz z biało-czerwonymi to kolejny krok, który jednak nie będzie należał do najłatwiejszych. Łomżyński Klub Sportowy już niejednokrotnie pokazał, że bez kompleksów walczy o pełną pulę w każdym spotkaniu.

W meczu pomiędzy Pogonią i Legią II, w warszawskim zespole wystąpili Kacper Tobiasz (20 występów w Ekstraklasie w tym sezonie), Jan Ziółkowski i Filip Rajczyk (4 występy), którzy na co dzień są członkami kady ekstraklasowej drużyny. Na boisku pojawił się również były zawodnik biało-czerwonych Maciej Radaszkiewicz. Z kolei trener Marcin Płuska podczas zbliżającego się meczu będzie miał już do dyspozycji Huberta Antkowiaka, który w ostatnim starciu pauzował za żółte kartki.

Po trzydziestu kolejkach rezerwy Legii zajmują drugie miejsce ze stratą dwóch punktów do liderującej Pogoni. Z kolei ŁKS Łomża, po bardzo dobry początku ligowej wiosny, awansował na dziesiąte miejsce gromadząc 33 punkty i będąc równocześnie najlepiej punktującym zespołem w drugiej odsłonie trwającego trzecioligowego sezonu.

Zachęcamy do zrobienia sobie przerwy w majówkowym wypoczynku i pojawieniu się w sobotnie popołudnie na Stadionie Miejskiej przy ulicy Zjazd!