Newsy

Marek Kaliszewski nowym nabytkiem ŁKS-u.

Piątego transferu w zimowej przerwie dokonał Łomżyński Klub Sportowy.

Zawodnikiem naszego klubu został doświadczony ofensywny pomocnik Marek Kaliszewski. 33-letni zawodnik to wychowanek zespołu LZS Lelis. Przez pierwsze lata swojej przygody z piłką nożną reprezentował barwy ostrołęckich klubów: Narwi oraz Korony, a także Tęczy Łyse. W przerwie między rundami sezonu 2009/10 przeszedł z Narwi do Pogoni Siedlce. Z zespołem tym po zakończeniu sezonu 2011/12 świętował awans do II ligi.
Pół roku później ponownie zmienił drużynę, przechodząc do III-ligowego wówczas Radomiaka Radom, z którym także wywalczył awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Marek Kaliszewski ma na swoim koncie także występy w Pilicy Białobrzegi i Ostrovii Ostrów Mazowiecka. Nowy zawodnik ŁKS-u ostatnie 2,5 roku spędził ponownie w drużynie z Łysych. W rundzie wiosennej odgrywał kluczową rolę w występującej w IV-lidze drużynie. Pomimo dopiero 15. pozycji Tęczy w tabeli ofensywny pomocnik zanotował 6 goli, do których dołożył 10 asyst i był uważany za jednego z czołowych zawodników rozgrywek.
Dobra gra zawodnika zaowocowała nominacją do tytułu „Sportowca Roku 2016” z północno – wschodniego regionu Mazowsza.

Markowi wypada tylko życzyć podobnych statystyk w koszulce ŁKS-u.

Był to też ostatni transfer naszego zespołu w zimowym oknie transferowym.
Z klubem po rundzie jesiennej pożegnali się: Daiji Kimura (Huragan Wołomin), Karol Styś (KS Wasilków), Dawid Korotkiewicz (Wissa Szczuczyn) i Maciej Wasilewski (koniec wypożyczenia).
Klub wzmocnili: Rafał Grabowski (Hetman Tykocin), Bartosz Kaszubowski (SV Victoria Seelow, Niemcy), Darius Cibulskas (Dainava Alytus, Litwa), Krzysztof Dąbkowski (Błękitni Raciąż), Marek Kaliszewski (Tęcza „JBB” Łyse).