Newsy

Miasto wesprze ŁKS!

Już w najbliższą środę, 28 czerwca miejscy radni zajmą się wnioskiem prezydenta Miasta – Mariusza Chrzanowskiego o dodatkowe wsparcie Naszego Klubu kwotą 180 tysięcy złotych.

Sezon 2017/18 będzie drugim rokiem obowiązywania reorganizacji rozgrywek III ligi. Przypomnijmy, że od sezonu 2016/17 połączono grupy podlasko – warmińsko – mazurską z grupą łódzko mazowiecką. Niewątpliwie znacznie uatrakcyjniło to rozgrywki. W minionym sezonie mogliśmy emocjonować się rywalizacją z takimi klubami jak Widzew Łódź, ŁKS Łódź czy Legia II Warszawa (złożona z zawodników występujących jesienią w rozgrywkach Młodzieżowej Ligi Mistrzów). Od nowego sezonu zmagania będą jeszcze ciekawsze, bowiem III – ligową stawkę uzupełnią Polonia Warszawa czy rywal zza miedzy – Olimpia Zambrów.

Podniesienie poziomu sportowego to jedno, aby jednak z powodzeniem myśleć o budowaniu stabilnego i silnego Klubu niezbędne są odpowiednie fundusze. Dzięki wsparciu prezydenta oraz miejskich radnych, którzy przekazali w minionym sezonie ŁKS-owi wsparcie w postaci 150 tysięcy złotych mogliśmy z powodzeniem rywalizować na terenie niemal ¼ kraju. Bez tego wsparcia nasza gra na tym poziomie nie byłaby możliwa.

Także przewidziana na 28 czerwca kolejna pomoc dla klubu umożliwi nam spokojne budowanie stabilnego i silnego zespołu, który może przynieść dumę naszemu miastu w nadchodzącym sezonie. Występy w zreorganizowanej lidze wiążą się ze znacznym zwiększeniem kosztów funkcjonowania klubu zarówno jeżeli chodzi organizację spotkań domowych – koszty ochrony związane m.in. z przyjęciem dużej ilości kibiców gości (ŁKS, Widzew), czy też dalekie podróże.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że niemal 90% klubów piłkarskich w Polsce od Ekstraklasy do III ligi uzależniona jest od finansowania ze strony samorządów ( w postaci udziałowca w przypadku SSA lub głównego sponsora, w przypadku stowarzyszeń).

Doceniając stale rosnące nakłady z miasta na Klub za kadencji obecnego prezydenta, trzeba jasno powiedzieć, że bez dodatkowego wparcia ŁKS stanie do nierównej walki nie tylko z ligowymi rywalami, ale także klubami z najbliższej okolicy. Nasz III ligowy rywal z Zambrowa może bowiem liczyć na wsparcie z samorządu w wysokości 700 tys. złotych, Ruch Wysokie Mazowieckie (spadek do IV ligi – 550 tys.), Warmia Grajewo (IV-liga – 225 tys.), Korona Ostrołęka (Mazowiecka Klasa Okręgowa, awans do IV ligi – 210 tys.).
Warto podkreślić przychylność obecnego włodarza naszego miasta do inwestowania w sport. W przeszłości ŁKS był nośnym hasłem reklamowym, za wielkimi deklaracjami nie szły jednak żadne konkrety. Kolejne działania prezydenta Mariusza Chrzanowskiego wobec naszego klubu znacznie odbiegają od poprzedników.

W imieniu Klubu oraz całej społeczności Łomżyńskiego Klubu Sportowego serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie. Wierzymy, że mając za sobą prezydenta miasta, który jest także wielkim fanem sportu, nie tylko piłki nożnej hasło o budowie solidnego klubu piłkarskiego nie będzie tylko pustym sloganem i pociągnie za sobą kolejne podmioty chętne do wspierania ŁKS-u.