Newsy

Nowy prezes Łomżyńskiego Klubu Sportowego

W niedzielę, 26 marca, w siedzibie spółdzielni mieszkaniowej „Perspektywa” odbyło się sprawozdawczo – wyborcze zgromadzenie członków Klubu.

Zarząd uzyskał absolutorium za działalność w roku 2016. Najważniejszym punktem obrad był jednak wybór nowego zarządu, bowiem do końca dobiegła jego 2-letnia kadencja. W krótkim wystąpieniu przed wyborem nowych władz, dotychczasowy prezes Jarosław Kulesza poprosił o niezgłaszanie jego kandydatury do nowego zarządu. Jak wyjaśnił ustępujący prezes chciałby w większym stopniu poświęcić się swojej firmie, którą przez ostatnie lata zaniedbywał. Zebrani podczas zebrania oklaskami wyrazili podziękowanie dla jego pracy na rzecz Klubu.
Jarosław Kulesza podkreślił, że jego firma w dalszym stopniu wspierać będzie Łomżyński Klub Sportowy – Agro – Rolnik jest sponsorem głównym naszego zespołu. Odchodzący prezes sprawował swoją funkcję, z krótką przerwą od 2009 roku.
Równocześnie z funkcji vice-prezesa i członka zarządu zrezygnował wieloletni działacz i piłkarz ŁKS-u – Jerzy Kierażyński.

W skład nowego zarządu klubu walne zgromadzenie sprawozdawczo – wyborcze powołało: Artura Sudaka, Marcina Grodzkiego, Łukasza Uściłowskiego, Sebastiana Chrzanowskiego, Amadeusza Korzeniewskiego i Karola Dzbeńskiego.

Nowo wybrany zarząd zadecydował, że nowym prezesem Łomżyńskiego Klubu Sportowego został Łukasz Uściłowski. Pozostały skład prezydium klubu zostanie ustalony po pierwszym spotkaniu nowego zarządu do którego dojdzie na początku przyszłego tygodnia.

Nowy prezes Łomżyńskiego Klubu Sportowego ma 28 lat, od lutego 2013 roku zasiadał w zarządzie Klubu.

Cała społeczność Łomżyńskiego Klubu Sportowego składa wyrazy podziękowania za wieloletnią działalność na rzecz piłki nożnej w naszym mieście. Jarosław Kulesza oprócz prezesa i jednego z głównych sponsorów naszego klubu to przede wszystkim wielki pasjonat futbolu, który nie zostawił klubu w najtrudniejszych czasach. Dzięki jego osobistemu zaangażowaniu i oddaniu ŁKS Łomża w dalszym ciągu jest widoczny na piłkarskiej mapie polski.
Odrębne podziękowania kierujemy również do Pana Jerzego Kierażyńskiego. Dla wszystkich młodych kibiców mógłby stanowić wzór i przykład pasji i oddania do Klubu. Jego ogromna wiedza i doświadczenie były i są w dalszym ciągu dla wszystkich sympatyków niemiernie inspirujące i pouczające.
Jednym słowem Panowie w imieniu całego środowiska piłkarskiego w Łomży, krótkie lecz szczere – DZIĘKUJEMY