Newsy

O punkty w Ząbkach z rezerwami Legii

Trudne zadanie w najbliższej kolejce czeka piłkarzy ŁKS-u Łomża.

W sobotę o godzinie 12 na stadionie Dolcanu w Ząbkach mierzyć się będziemy z Legią II Warszawa, zajmującą jak na razie 4. miejsce w tabeli z 18. punktami na koncie. W zespole gospodarzy w większości zobaczymy młodych zawodników uczestniczących w rozgrywkach Młodzieżowej Ligi Mistrzów. We wtorkowym spotkanie zespół z Warszawy zremisował w spotkaniu II kolejki tych europejskich rozgrywek ze Sportingiem Lizbona 2:2. Dodatkowo młodzi piłkarze ze stolicy będą wzmocnieni Stojanem Vranjesem. Bośniak został karnie zesłany do rezerw z pierwszego zespołu po początkowych niepowodzeniach mistrzów Polski w początkowej fazie sezonu.

Z całą pewnością w zespole Legii II warto zwrócić uwagę na reprezentanta chorwackiej młodzieżówki Sandro Kulenovicia. Innymi wyróżniającymi się postaciami w zespole drugiej Legii są: środkowy obrońca: Mateusz Wieteska (debiut w Ekstraklasie w meczu 6. kolejki z Arką Gdynia – 90 minut) i Adam Ryczkowski, 19 – letni pomocnik, 9 goli i 2 bramki na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej.

Zespół Mateusza Miłoszewskiego w dalszym ciągu będzie musiał radzić sobie bez kontuzjowanych Pawła Drażby i Daniela Lemańskiego. Dodatkowo na uraz narzeka Daniel Kacprzyk i prawdopodobnie nie znajdzie się w kadrze na sobotnie spotkanie. W bramce powinniśmy zobaczyć natomiast Pawła Lipca, a miejsce na ławce rezerwowych zajmie tym razem Oliwer Wienczatek, dochodzący do siebie po zajściu w meczu z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Mimo tych ubytków liczymy na 90 minut walki i korzystny rezultat w najbliższym meczu.