Newsy

Obronić trzy punkty w Łomży

W środowe popołudnie zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Sportowego w kolejnym ligowym spotkaniu na własnym boisku podejmie Broń Radom. Mecz z bezpośrednim sąsiadem w tabeli, w przypadku wygranej, pozwoli podopiecznym trenera Marcina Płuski poprawić zajmowaną lokatę.

Biało-czerwoni do spotkania przystępują w znakomitych nastrojach. Po przekonujących zwycięstwach z wymagającymi rezerwami Legii oraz Pelikanem Łowicz, ŁKS Łomża zmierzy się z Bronią Radom, która na ten moment jest ósma w trzecioligowej tabeli. W poprzedniej kolejce piłkarze Mateusza Dudka zremisowali z Pogonią Grodzisk Mazowiecki zdobywając wyrównującą bramkę w samej końcówce spotkania.

Kibice radomskiego zespołu z pewnością oczekiwaliby trochę więcej od swoich zawodników. W 11 meczach biało-czerwono-niebiescy zdobyli zaledwie 11 meczów. Na dorobek punktowy gości składają się dwa zwycięstwa (z Pilicą i Olimpią), pięć remisów i cztery porażki. Nieco lepiej radzili sobie wiosną gdy odnieśli osiem zwycięstw przy pięciu remisach i pięciu porażkach.

Zespół z Radomia, podobnie jak biało-czerwoni, nie bazuje na dorobku strzeleckim jednego zawodnika. Najwięcej, bo pięć goli, jest autorstwa Marcina Szymczaka. Broń nie zdobywa wielu bramek. Zdobyte dotychczas 32 gole plasują drużynę na trzecim miejscu od końca po tym względem. Za nią są tylko Pilica i GKS Wikielec.

Trener Marcin Płuska do dyspozycji będzie miał prawie całą kadrę biało-czerwonych. Zabraknie pauzującego za czerwoną kartkę w meczu z Pelikanem Adriana Olszewskiego.

Początek spotkania w środę o godzinie 17.30 na Z18. Zapraszamy!