Newsy

Odrabiamy zaległości ze Spartą Augustów

W środę, 5 maja o godzinie 16.30 ŁKS Łomża podejmie na swoim obiekcie zespół Sparty Augustów.

Spotkanie zostało pierwotnie zaplanowane na 24 kwietnia. Pięć godzin przed pierwszym gwizdkiem zespół z Augustowa zgłosił jednak, że kilku zawodników wykazuje objawy koronawirusa. Zgodnie z z protokołem rozgrywek mecz został odwołany. Co ciekawe już po kilku dniach nastąpiło „cudowne” ozdrowienie i zawodnicy Sparty rozegrali tydzień później ligowy mecz z Turem Bielsk Podlaski przegrywając na własnym stadionie 1:3.

Goście dzisiejszego pojedynku bronią się przed spadkiem z ligi. Z dorobkiem 20 punktów plasują się 14. lokacie w ligowej tabeli. ŁKS w dalszym ciągu zajmuje 4. miejsce z 47 punktami. Do 3. Promienia Mońki tracimy 9 punktów, mamy jednak dwa spotkania rozegrane mniej. Jedno odrabiamy dziś, zespół z Moniek pauzuje w najbliższy weekend, w którym podejmiemy w Łomży Sokoła Sokółka, a 16 maja zmierzymy się w Mońkach i prawdopodobnie będzie to spotkanie o 3. miejsce w lidze.

W dzisiejszym pojedynku nie zobaczymy na pewno pauzujących za czerwone kartki Reinadlo Melao i Michała Tarnowskiego. Drobny uraz wykluczył też z gry Wiktora Walczaka.

Liczymy na przerwanie niekorzystnej passy i zwycięstwo, które pozwoli nam odbudować wiarę we własne umiejętności.