Newsy

Olimpia Zambrów pierwszym ligowym rywalem ŁKS-u

Już w 1. kolejce nowego sezonu dojdzie do niezwykle ciekawego pojedynku o punkty w KEEZA IV lidze.

Łomżyński Klub Sportowy podejmie na swoim stadionie spadkowicza z III ligi i jednego z faworytów tegorocznych rozgrywek – Olimpię Zambrów.

Pomimo spadku zespół z Zambrowa w dalszym ciągu prowadzi trener Tomasz Kulhawik. Olimpia przeszła swoistą rewolucję kadrową. Zespół opuścili obcokrajowcy występujący w jej barwach w poprzednim sezonie oraz kilku zawodników stanowiących o sile zespołu w poprzedniej rundzie. Na uwagę zasługuje jednak to, że działaczom Olimpii udało się zatrzymać króla strzelców minionego sezonu Kamila Zalewskiego. Z Ruchu Wysokie Mazowieckie ściągnięto ponadto Karola Mackiewicza. Niewątpliwie więc jak na poziom IV ligi nasi dzisiejsi rywale mają ogromną siłę rażenie w formacji ofensywnej.

Co do ŁKS-u to z pewnością spośród nowych twarzy w pierwszej „11” ujrzymy dziś w bramce jednego z dwójki nowych nabytków „zza wschodu” – Ivana Timaschkova lub Jewgienija Hremze. W linii ataku powinniśmy zobaczyć Rafała Maćkowskiego, być może szansę od pierwszych minut otrzyma także Patryk Sokołowski.

Niestety pech nie opuszcza naszej drużyny. Radość z powrotu do zdrowia Krystiana Pawczyńskiego oraz Łukasza Korzenieckiego została stłumiona poważnym urazem nowego nabytku ŁKS-u – Eryka Waszkiewicza. Lewy obrońca doznał poważnej kontuzji w czasie gry kontrolnej w Augustowie, która eliminuje go z gry na całą rundę jesienną.

Poza ogłoszonymi nowymi zawodnikami przed naszym zespołem jeszcze prawdopodobnie jeden transfer, który zostanie ogłoszony do końca sierpnia.

Mecz ŁKS Łomża – Olimpia Zambrów, niedziela 15.08.2021 r. – godzina 18.00