Newsy

Oświadczenie Zarządu ŁKS 1926 Łomża

Oświadczenie Zarządu Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926  dotyczące zmiany terminu spotkania pomiędzy ŁKS 1926 Łomża -RTS Widzew.

Zarząd Łomżyńskiego Klubu Sportowego  1926  w miesiącu lipcu 2016r ustalił terminarz spotkań III Ligi na rundę jesienną sezonu 2016/2017. Terminarz został zatwierdzony przez organ prowadzący rozgrywki i rozesłany do zainteresowanych stron. W dniu 03.08.2016r na stadionie miejskim w Łomży odbyło się spotkanie władz Klubu z przedstawicielami: MOSiR Łomża, Komendy Miejskiej Policji w Łomży, Wojewody Podlaskiego, Komendy Wojewódzkiej w Białymstoku, Urzędu Miasta w Łomży, Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w celu omówienia spotkań ŁKS -u 1926 w roli gospodarza w rundzie jesiennej rozgrywek o mistrzostwo III Ligi, spraw organizacyjnych oraz zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom imprez odbywających się na miejskim stadionie.
Przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku mieli zatem wystarczająco dużo czasu aby przeanalizować terminarz ŁKS -u pod kątem zagrożeń i innych zdarzeń. W dniu 26.08.2016r do biura Klubu wpłynął wniosek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku z „prośbą” o przełożenie meczu pomiędzy ŁKS 1926 Łomża a RTS Widzew z dnia 11.09.2016r. na dzień 10.09.2016r. ze względu na odbywający się mecz ekstraklasy w tym samym terminie. W piśmie zaznaczono, że kibice przyjezdni zamówili 1000 biletów na mecz pomiędzy Jagiellonią Białystok a Wisłą Kraków. Według informacji uzyskanej od klubu z Białegostoku faktycznie zamówionych zostało  300  biletów na to spotkanie.  Komenda Wojewódzka Policji w piśmie powołała się na bezpieczeństwo mieszkańców Łomży, Białegostoku i całego województwa oraz mając na uwadze przyjazd zorganizowanych grup kibiców na mecze do Łomży i Białegostoku.
W związku z tym, że organizacja meczu była już praktycznie zamknięta przez władze Klubu, uznaliśmy że optymalnym terminem rozegrania meczu będzie pierwotny termin ze względu mniejsze ryzyko przyjazdu kibiców klubu z Białegostoku co mogłoby doprowadzić do zakłócenia porządku i niepożądanych zachowań z ich udziałem.
Zarząd Klubu do końca stał na stanowisku, że terminem zapewniającym bezpieczeństwo na stadionie jest niedziela 11 września i takie pismo rozesłał do stron zainteresowanych. Nasze stanowisko poparły również władze Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. Mimo naszych starań organ prowadzący rozgrywki zmuszony był do zmiany terminu spotkania pomiędzy ŁKS 1926 Łomża i RTS Widzew na 10 września 2016 godz. 17:00.
W całym tym „starciu” nie wzięto pod uwagę  opinii Kibiców i Zarządu Klubu z Łomży, który potraktowano drugorzędnie wpływając na zmianę terminu na osiem dni przed planowanym spotkaniem.

Zarząd ŁKS 1926 Łomża