Newsy

Patryk Winsztal zawodnikiem ŁKS-u

Patryk Winsztal dołącza do Łomżyńskiego Klubu Sportowego. 24-letni pomocnik w rundzie jesiennej reprezentował barwy drugoligowej Olimpii Grudziądz.

Zawodnik, który w swojej karierze grał również w m.in. Olimpii Elbląg, Radomiaku Radom i GKS-ie Bełchatów, przyznaje, że do dołączenia do biało-czerwonym przekonał go przede wszystkim przedstawiony projekt. – Przed podpisem umowy odbyłem kilka rozmów z zarządem i trenerem. Mniej więcej opowiedzieli mi jak wygląda Klub „od kuchni” – wskazuje Winsztal.

Piłkarz wskazuje, że najlepiej na boisku czuje się jako prawy napastnik, a jego znakiem popisowym jest uderzenie z lewej nogi. – Na tej pozycji często można szukać strzału z dystansu – przyznaje. Pomimo młodego wieku, doświadczenie zdobyte przez zawodnika na pierwszoligowych i drugoligowych boiskach może robić wrażenie. Piłkarz liczy na to, że będzie to miało pozytywne przełożenie i wpływ na występy Łomżyńskiego Klubu Sportowego w trzecioligowych rozgrywkach.

Dołączając do biało-czerwonych Patryk Winsztal chce przede wszystkim jak najczęściej zadowalać kibiców ŁKS-u bramkami i asystami równocześnie regularnie występując w barwach łomżyńskiego zespołu. Pomocnik wskazuje, że celem minimum jest utrzymanie się w ponadregionalnych zmaganiach. Biorąc pod uwagę tylko wiosnę zawodnik chce ulokować drużynę w górnej części ligowej tabeli.

Przed drużyną konkretne zadanie. Zarówno zarząd, sztab szkoleniowy, ale przede wszystkim kibice oczekują, że w przyszłym sezonie Łomżyński Klub Sportowy wciąż będzie rywalizował na trzecioligowych boiskach. W ocenie Patryka o utrzymani będzie decydować doświadczenie zawodników, trenerski warsztat, ale również organizacja samego klubu i brak kontuzji.

Korzystając z okazji nowy zawodnik ŁKS-u zachęca kibiców, aby licznie przychodzili na starcia drużyny. – Ze swojej strony mogę obiecać dużo emocji – kończy Winsztal.

Witamy w biało-czerwonej rodzinie!