Newsy

Pewna wygrana z Granicą

Siódme zwycięstwo w obecnym sezonie rozgrywek III ligi odnieśli piłkarze ŁKS 1926 Łomża. Tym razem zespołem, który musiał uznać wyższość podopiecznych Mateusza Miłoszewskiego była zamykająca ligową stawkę Granica Kętrzyn. Od początku spotkania stroną dyktującą warunki gry był zespół z Łomży. Goście ograniczali się jedynie do przeszkadzania w rozgrywaniu piłki i trzeba przyznać, że do przerwy wychodziło im to przyzwoicie bowiem po pierwszych 45 minutach utrzymywał się bezbramkowy remis. Duża w tym jednak zasługa zawodników ŁKS-u, którzy nie wykorzystali dwóch wybornych sytuacji. Najpierw w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości fatalnie przestrzelił Michał Sadowski, a na koniec I części spotkania w poprzeczkę uderzył Tomasz Brzozowski. Wystarczyło jednak, że w II połowie nasi zawodnicy podkręcili nieco tempo rozgrywania akcji i w ciągu 9 minut zdobyli trzy bramki. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Łukasz Zaniewski, a trzeciego gola zdobył Rafał Maćkowski. W dalszej części meczu ŁKS 1926 Łomża stworzył jeszcze kilka sytuacji bramkowych jednak nie potrafił już ich wykorzystać. Jeżeli chodzi o gości to trudno cokolwiek napisać o ich poczynaniach ofensywnych przez całe spotkanie nie zagrozili oni specjalnie bramce Oliwera Wienczatka, a kilka prób zaskoczenia naszego bramkarza ograniczyło się do strzałów z dystansu, które jednak w większości lądowały kilka metrów od bramki zespołu z Łomży. Po kolejnym zwycięstwie Nasz zespół umocnił się na 5. miejscu w tabeli, mając na koncie 22 punkty. Zmniejszyliśmy dystans do będącego przed nami MKS-u Ełk do dwóch punktów bowiem zespół Mirosława Dymka uległ rezerwom Jagiellonii 0:1. Pozostali liderzy ligi zgodnie wygrali swoje mecze. Olimpia Elbląg nie dała szans w meczu wyjazdowym Romincie Gołdap zwyciężając 3:0. Sokół Ostróda przed własną publicznością pokonał kolejnego rywala ŁKS-u 1926, GKS Wikielec 3:2, a Huragan pokonał w Korszach miejscowy MKS 3:1. Tak więc w dalszym ciągu do prowadzących zespołów z Elbląga i Ostródy tracimy pięć punktów a do trzeciego Huraganu Morąg trzy „oczka”. W kolejnej serii gier staniemy przed szansą odrobienia kolejnych punktów do wyprzedzających Nas drużyn bowiem w bezpośrednim starciu zmierzą się Sokół Ostróda i Huragan. Najpierw jednak, w piątek sami musimy wykonać zadanie wygrywając na trudnym terenie w Wikielcu.

ŁKS 1926 Łomża – Granica Kętrzyn 3:0 (0:0). Bramki: Łukasz Zaniewski 57′,60′, Rafał Maćkowski 66′.

ŁKS 1926: Wienczatek – Malinowski, Pisiak, Melao, Przysowa – Gałązka (79′ Brutkowski), Brzozowski (55′ Świderski), Rydzewski, Maćkowski (82′ Grygoriew) – Zaniewski, Sadowski (72′ Olesiński).
Granica: Korowaj – Traut, Gan, Jurczak, Wołowik – Wenta, Wojnowski (84′ Wierzbowski), Szymański (75′ Kuraj), Szerszeń, Rałowiec (90′ Zdanowski) – Swacha – Sock.

Żółte kartki: Rydzewski – Szerszeń.

Obszerna relacja ze spotkania z galeria zdjęć i zapisem spotkania wraz z wypowiedzią trenera Mateusza Miłoszewskiego pod adresem: http://mylomza.pl/home/sport/item/10134-totalna-dominacja-i-kolejne-zwyci%C4%99stwo-%C5%82ks-u-video-i-foto.html