Newsy

Pierwsze punkty ŁKS-u

Piłkarze ŁKS 1926 Łomża mogą cieszyć się z pierwszych w tym sezonie ligowych punktów.

Po dwóch porażkach z rzędu, tj. ze Zniczem Biała Piska (0:3) i Legionovią Legionowo (1:5) trener ŁKS 1926 Łomża postanowił wprowadzić zmiany w wyjściowym składzie. Na środku pola pojawił się Albert Rydzewski, na po prawej stronie boiska biegali Konrad Kamienowski (obrona) i Damian Gałązka (pomoc).
Pojawienie się starszych zawodników sprawiło, że „młodzieżą” miał kto „dyrygować”. Co chwila w kierunku młodszych piłkarzy szły konkretne uwagi jak i gdzie mają się ustawiać. Dodatkowo doświadczeni gracze nie notowali tylu strat, chociaż mecz chwilami przypominał swoistą „bijatykę”. Bowiem chwilami żadna z drużyn nie potrafiła przeprowadzić składnego ataku, a piłka przelatywała tylko z jednej na drugą połowę.

Ale kiedy już nieliczni kibice mogli oglądać czyjeś ataki, to były to ataki piłkarzy ŁKS-u. Już w 4 min. „ełkaesiacy” objęli prowadzenie. Daniel Kacprzyk długim podaniem uruchomił na skrzydle Cezarego Demianiuka, który mocno zagrał piłkę wzdłuż pola karnego. Co prawda nabiegający na środku Michał Tarnowski minął się z futbolówką, ale zamykający akcję Kuba Wardzyński nie miał problemów z pokonaniem golkipera Świtu. W 79 min. piłka ponownie zatrzepotała w siatce bramki Świtu. I to za sprawą Konrada Kamienowskiego, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Już w doliczonym czasie gry kolejny korner przyniósł „ełkaesiakom” kolejną bramkę, z której mógł cieszyć się Paweł Wasiulewski.

Kolejne spotkanie ŁKS rozegra na wyjeździe z Huraganem Morąg. Natomiast 1 września w Łomży „ełkaesiacy” podejmą zespół MKS Ełk.

ŁKS 1926 Łomża – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 – Wardzyński 4, 2:0 – Kamienowski 79, 3:0 –

ŁKS: Kalinowski – Kamienowski, Melao, Wasiulewski, Rakowski – Gałązka (86 Kostryk), Kacprzyk, (71 Ziemak) Rydzewski (76 Mocarski), Wardzyński (64 Zalewski) – Tarnowski, Demianiuk

Świt: Prus – Cuch, Kamiński, Skubisz, Pietroń – Wiśniewski, Pomorski (73 Truskolaski), Basiuk (64 Maciejewski), Steć, Michalik (46 Kozłowski) – Rudnicki.

Żółte kartki: Tarnowski, Wasiulewski (ŁKS) – Steć, Prus (Świt)

Sędzia: Rafał Michalak (Skierniewice)

źródło: naszsport.info