Newsy

Pierwszy sparing za ŁKS-em

W pierwszym letnim sparingu ŁKS Łomża zmierzył się z trzecioligowym Zniczem Biała Piska.

Mecz zakończył się zwycięstwem gości 2:1. Na przerwę jednak to nasi zawodnicy schodzili prowadząc 1:0. Faulowany w polu karnym był Mateusz Koc. Do rzutu karnego w 41 minucie podszedł Daniel Kacprzyk. Jego strzał sparował bramkarz Znicza jednak nie był w stanie zatrzymać dobitki.

Pomimo siedmiu zmian w przerwie meczu druga połowa to dobra gra z Naszej strony. Świetnej okazji na podwyższenie wyniku nie wykorzystał Tomasz Brzozowski. W 83. po szybko rozegranym rzucie wolnym Znicz doprowadził do wyrównania. Pięć minut później w naszym polu karnym faulował Olaf Łukasik i gości wyszli na prowadzenie. Na wyrównanie zabrakło już czasu.

Pomimo porażki spotkanie mogło się podobać. Toczyło się w szybkim tempie a obie drużyny stwarzały sobie sytuację bramkowe.

W kolejnym sparingu zmierzymy się z kolejnym trzecioligowcem – Jagiellonią II Białystok. Mecz odbędzie się w Łomży, w najbliższą sobotę.

ŁKS – Znicz Biała Piska 1:2. (1:0).

ŁKS (1 połowa): Timashkov – testowany, Dobrowolski, Melao, Kamienowski – Kordal, Walczak, Kacprzyk – Szymański, Koc, Maćkowski.

ŁKS (2 połowa): Timashkov – testowany (53′ Poreda), Melao (72′ Łukasik), Sokołowski, Kamienowski (72′ Nowakowski) – Brzozowski, Żebrowski, Pawczyński – Cudakiewicz, Sierzputowski, Skok.