Newsy

Piłkarskie ostatki w Korszach

W ostatnim w tym roku spotkaniu o ligowe punkty zawodnikom ŁKS-u 1926 przyjdzie się mierzyć w meczu wyjazdowym z MKS Korsze. Nasz sobotni rywal zajmuje obecnie trzecie…od końca czyli 16. miejsce w tabeli z dorobkiem 11 punktów ( 3 zwycięstwa, 2 remisy i 13 porażek) i bilansem bramkowym 10:55. Z pewnością gospodarze sobotniej potyczki są zespołem nieobliczalnym, który potrafi przegrać u siebie…0:11 z Olimpią Elbląg, aby w ostatniej serii gier zremisować w Ostródzie z innym czołowym klubem naszej ligi Sokołem 1:1. Miejmy nadzieję, że właśnie do tego drugiego rezultatu z większa uwagę podejdą nasi zawodnicy bo z pewnością zespołu z Korsz nie należy lekceważyć pod żadnym pozorem. Tym bardziej, że niezbyt miło wspominamy ostatnie dwie wizyty w delegacji, z których wróciliśmy bez punktu i z dorobkiem bramkowym 1:13…Zwycięstwo na wiosnę też nie przyszło nam łatwo bowiem przegrywaliśmy już na boisku w Łomży 0:2, aby odwrócić wynik na naszą korzyść 3 do 2. Miejmy nadzieję, że sztab szkoleniowy i zawodnicy wyciągną wnioski z ostatnich potyczek między naszymi klubami i w sobotę po południu będziemy cieszyć się z udanego zakończenia piłkarskiego roku w wykonaniu ŁKS-u 1926.

W zespole Mateusza Miłoszewskiego do gry powinni być już gotowi Albert Rydzewski, Łukasz Zaniewski i Bartek Makowski, którzy pauzowali ostatnio z powodu drobnych urazów. Zespół z Łomży przed 19 serią gier plasuje się na 6. miejscu z 35 punktami na koncie. Nad ścigającymi nas Jagiellonią i Zniczem Biała Piska mamy 5 punktów przewagi, więc z pewnością nie spadniemy w tym roku poniżej obecnie zajmowanego miejsca, które daje na dziś udział w zreformowanej III lidze. Możemy jednak jeszcze poprawić rzutem na taśmę zajmowaną pozycję. Do będącego przed nami Huraganu Morąg tracimy punkt, do 4. Sokoła Ostróda dwa punkty, a 3. Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie trzy. Nasze szanse na poprawę pozycji nie są bezzasadne bowiem w 19. kolejce w bezpośrednim starciu w Ostródzie Sokół zmierzy się z Drwęcą, a Huragan podejmie Warmię Grajewo. Jest więc o co się bić umacniając swoją pozycję przed wiosenną batalią o III ligę. Początek spotkania w sobotę o godzinie 13.