Newsy

Po kolejne punkty do Ełku

Rozgrywki III ligi nie zwalniają tempa. Przed zawodnikami ŁKS-u 1926 Łomża już szóste spotkanie w tym miesiącu a naszym rywalem będzie MKS Ełk, który występuje pod obecną nazwą od początku rozgrywek po połączeniu się dwóch ełckich zespołów Mazura i Płomienia. Gospodarze jutrzejszego spotkania ubiegły sezon zakończyli na 5. pozycji. Poprzednia wyprawa do Ełku zakończyła się wysoką porażką ŁKS-u 1926 0:4. Jednak ostatnia potyczka obydwu zespołów to zdecydowany triumf „biało – czerwonych” i zwycięstwo 6:3. Trenerem MKS-u od początku obecnych rozgrywek jest były szkoleniowiec ŁKS-u Mirosław Dymek. Prawdopodobnie jednak nie poprowadzi on swojego zespołu w nadchodzącym meczu, gdyż w ostatnim ligowym spotkaniu w Ostródzie został odesłany przez arbitra na trybuny. Trener Miłoszewski do dyspozycji w jutrzejszym pojedynku będzie już miał Przemysława Przysowę, który odpokutował już czerwoną kartkę z meczu w Ostródzie. Niestety na dłuższy okres wypadł Jakub Kamiński, który z kontuzją opuścił boisku w środowej rywalizacji z Olimpią Olsztynek i prawdopodobnie nie zobaczymy go prędko na murawie. Zespół Mirosława Dymka jak dotąd zgromadził na swoim koncie 9 punktów, a więc o jeden mniej od naszego zespołu. W 5 rozegranych spotkaniach odniósł 3 zwycięstwa: 1:0 z Romintą Gołdap, 3:1 z KS Wasilków i 4:0 z MKS Korsze oraz poniósł 2 porażki: 0:1 ze Zniczem Biała Piska i 2:3 z Sokołem Ostróda.
Liczymy na kolejny dobry mecz ŁKS-u 1926 Łomża, który pozwoli utrzymać ścisły kontakt z czołówką tabeli. Początek spotkania o godzinie 17.