Newsy

Po punkty do Białobrzegów

Siedemnastka kolejka trzecioligowych rozgrywek to spotkanie pomiędzy siedemnastą i osiemnastą drużyną. Przegrany spędzi zimę na ostatnim miejscu w lidze.

Pilica Białobrzegi vs. ŁKS Łomża. W dotychczas rozegranych szesnastu spotkaniach sobotni rywale biało-czerwonych zgromadzili dziesięć punktów – o jeden mniej niż zawodnicy ŁKS-u. Przy zwycięstwie gości i korzystnych wynikach innych spotkań, Łomżyński Klub Sportowy może opuścić strefę spadkową. Jest więc o co walczyć.

Ostatnie dni w Łomży mijają pod znakiem zmian w sztabie szkoleniowych. Drugim trenerem został Grzegorz Białek, a niedługo Klub zaprezentuje również kolejne wzmocnienia. Odważne decyzje zaprocentowały lepszą grą biało-czerwonych. W meczu z wyżej notowanym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, piłkarze ŁKS-u ulegli rywalowi 2:3 pozostawiając po sobie względnie dobre wrażenie. Wówczas dobrze pokazał się cały zespół, ale na szczególną uwagę zasługują Rosiak, Kuźma i Świderski.

Z kolei Pilica Białobrzegi w ramach szesnastek kolejki uległa na wyjeździe Pogoni Grodzisk Mazowiecki 0:6. Rywale ostatnie punkty zdobyli 29 października dość niespodziewanie pokonując w Tomaszowie Mazowieckim tamtejszą Lechię.

Podopieczni trenera Marcina Mroczkowskiego z pewnością z pokorą podejdą do sobotniego meczu, jednak szczególną uwagę powinni poświęcić Aleksandrowi Stawiarzowi, najlepszemu strzelcowi w zespole z Białobrzegów (5 bramek).

Początek spotkania w Białobrzegach w sobotę 18 listopada o godz. 13.00.