Newsy

Po wiktorię do Sulejówka

W sobotę Łomżyński Klub Sportowy uda się do Sulejówka gdzie w ramach 21. kolejki trzecioligowych rozgrywek zmierzy się z tamtejszą Victorią. Mecz rozpocznie się o godzinie 18.00.

Sobotnie spotkanie będzie okazją na jesienną porażkę w Łomży. Wówczas biało-czerwoni na własnym stadionie ulegli rywalom 1:2. Jedyną bramkę dla ŁKS-u w 90. minucie zdobył Rafał Maćkowski. Po dwudziestu kolejkach oba zespoły będące beniaminkami rozgrywek są w zgoła odmiennych nastrojach. Gospodarze z 29 punktami zajmują wysokie 9 miejsce w tabeli. Z kolei ŁKS Łomża po obiecującym początku piłkarskiej wiosny znajduje się 16 pozycji. Tabela jednak nie decyduje o zwycięstwie.

Mazowiecki klub na wiosnę w dotychczas rozegranych trzech spotkaniach zdobył cztery punkty (1,33 pkt na mecz). Victoria pokonała Pilicę Białobrzegi 3:1, zremisowała z Unią Skierniewice 0:0 i uległa Pogoni Grodzisk Mazowiecki 0:2. Trochę lepiej rundę rewanżową rozpoczęli podopieczni trenera Marcina Płuski. Zwycięstwo i remis (2 pkt na mecz) daje podstawy, aby sądzić, że w Sulejówku biało-czerwoni powalczą o kolejną zdobycz bramkową.

W drużynie Łomżyńskiego Klubu Sportowego w formie jest Hubert Antkowiak, który zdobywał bramki w obu dotychczas rozegranych wiosennych spotkaniach. W meczu z Lechią na ławce rezerwowych zasiadł wracający po kontuzji Szymon Kuźma.

W trakcie zimowej przerwy ŁKS Łomża zrezygnował z usług Damiana Bednarka, który wzmocnił naszego sobotniego rywala. Nowy nabytek mazowieckiej drużyny nie zdążył jednak jeszcze zadebiutować w nowych barwach. Zobaczymy czy dojdzie do tego w starciu z jego poprzednim pracodawcą.

Gospodarze przygotowali relację video z tego spotkania. Można będzie je obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=EJPPnp5-rgU. Dla osób, które chcą osobiście wspierać biało-czerwonych w kolejnym wyjazdowym spotkaniu, kibice organizują wyjazd autokarowy. Zapisy przez profil Elkaesiacy.net na portalu Facebook.

Wspierajmy naszych!