Newsy

Podsumowanie kadry ŁKS 1926

Na kilka dni przed rozpoczęciem ligowych rozgrywek, które w tym roku skupiają drużyny z aż czterech województwo, warto podsumować transfery Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926.

Po udanym sezonie 2015/2016 Klub stanął przed wyzwaniem skompletowania kadry, która z sukcesem włączy się w zmagania w nowej III ligowej rzeczywistości. Trener Miłoszewski, w porozumieniu z Zarządem Klubu, postanowił sprawdzony skład zasilić zawodnikami, którzy zwiększą konkurencję na większości z pozycji.

Do Klubu przyszli:

1. Daiji Kimura (napastnik z Broń Radom)

2. Dawid Korotkiewicz (obrońca z Rominta Gołdap)

3. Mariusz Baranowski (pomocnik z Finishparkiet Drwęca NML)

4. Maciej Wasilewski (obrońca z UKS SMS Łódź)

5. Paweł Lipiec (bramkarz z Lublinianka Lublin)

6. Rafał Maćkowski (powracający z Pogoni Siedlce)

Skład ŁKS 1926 wzmocnią także juniorzy: Michał Tarnowski, Mateusz Drozdowski oraz Rafał Zalewski.

O ile Mariusza Baranowskiego nie trzeba przedstawiać, bo kibice wiedzą na co stać naszego starego-nowego zawodnika, to warto wspomnieć o innych wzmocnieniach drużyny. Korotkiewicz to młody boczny obrońca, który z Melao, Kamienowskim i innym nowym graczem ŁKS 1926 Wasilewskim ma stanowić o sile defensywnej drużyny. Daiji Kimura to napastnik, który w ataku o miejsce w składzie ma walczyć m.in. z powracającym Maćkowski, Lemańskim. Paweł Lipiec to bramkarz, który o miejsce w składzie ma walczyć z Wienczatkiem.

Z Klubu odeszli:

1. Maciej Malinowski (MKS Ełk)

2. Łukasz Zaniewski (Motor Lublin)

3. Marcin Truszkowski (?)

4. Piotr Lipka (Resovia Rzeszów)

5. Przemysław Przysowa (Świt Nowy Dwór Mazowiecki)

6. Tomasz Kubala (Ner Poddębice)