Newsy

Podsumowanie przygotowań

Powoli do końca zbliża się okres piłkarskiej zimy na III ligowych boiskach. Po długich przygotowaniach już w najbliższą niedzielą na murawę Stadionu Miejskiego w Łomży o ligowe punkty powalczą ŁKS 1926 Łomża i Sokół Ostróda.

Nasz zespół do rundy wiosennej przygotowywał się na boiskach w Łomży oraz w początkowej fazie przygotowań korzystał z siłowni oraz hali sportowej przy II LO w Łomży.
W odpowiednim przygotowaniu formy piłkarzom ŁKS-u pomogły rozegrane zimą sparingi, w których trener Mateusz Miłoszewski dał każdemu z piłkarzy znajdujących się w kadrze możliwość zaprezentowania swoich umiejętności. Wyniki spotkań kontrolnych prezentowały się następująco:

  • ŁKS – Bug Wyszków 4:1
  • ŁKS – Rominta Gołdap 4:0
  • ŁKS – Stomil Olsztyn 1:1
  • ŁKS – Znicz Biała Piska 3:0
  • Olimpia Zambrów – ŁKS 1:0
  • ŁKS – Polonia Warszawa 0:2
  • ŁKS – MKS Przasnysz 1:2
  • Legionovia Legionowo – ŁKS 3:0
  • ŁKS – Tęcza „JBB” Łyse 3:0

ŁKS 1926 Łomża w ramach przygotowań rozegrał 9 spotkań kontrolnych. 4 wygrał, 4 przegrał i 1 zremisował. Zdobył w nich 16 bramek tracąc 10.

W przerwie zimowej doszło też do zmian kadrowych w naszym zespole. Drużynę jeszcze w listopadzie opuścił litewski bramkarz Aivaras Brazinskas (2 występy na jesieni) ściągnięty awaryjnie w trakcie sezonu wobec urazu Piotrka Lipki. Na wiosnę nie zobaczymy też dwóch piłkarzy z Kolna: Adama Grygoriewa (2 występy) oraz Piotra Pisiaka (8 występów). Ponadto nowego klubu szuka Bartłomiej Makowski(4 mecze, 1 gol). Bez wątpienia jednak największą stratą dla klubu zimą było odejście czołowego strzelca III ligi Rafała Maćkowskiego(18 meczy, 14 goli), który został na pół roku wypożyczony do I-ligowej Pogoni Siedlce.
Zimą klubowi udało się także pozyskać kilku zawodników: Pawła Wasiulewskiego z Mazura Pisz, Tomasza Kubalę z Energii Kozienice, Karola Stysia z KS Wasilków oraz Marcina Truszkowskiego, którego ostatnim klubem była Polonia Warszawa. Po długiej kontuzji treningi wznowił też wychowanek naszego klubu Daniel Lemański.
Sztab szkoleniowy w dalszym ciągu tworzyć będą: trener – Mateusz Miłoszewski, kierownik drużyny Waldemar Antolak oraz trener bramkarzy – Daniel Iwanowski.

Cel jaki stoi przed naszym zespołem to miejsce gwarantujące udział w zreorganizowanej III lidze oraz zdobycie Okręgowego Pucharu Polski. Jak na razie oba cele wydają się w zasięgu możliwości ŁKS-u. W lidze zajmujemy bezpieczną szóstą lokatę ze stratą czterech punktów do miejsca trzeciego. W zanadrzu mamy jednak jedno zaległe spotkanie z MKS Korsze (13 kwietnia). W rozgrywkach o Puchar Polski 20 kwietnia zmierzymy się natomiast w spotkaniu ćwierćfinałowym z Orłem Kolno.

Zanim jednak odrobimy zaległości w Korszach i powalczymy o puchar w Kolnie przed nami pierwszy oficjalny mecz w roku 2016. Rywalem sąsiad w tabeli, będący bezpośrednio przed nami Sokół Ostróda. Zapraszamy wszystkich kibiców już w najbliższą niedzielę o godzinie 14 do wspierania Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926.