Newsy

Podział punktów w Białymstoku

Bezbramkowym remisem zakończyła się potyczka wyjazdowa pomiędzy ŁKS 1926 Łomża a Jagiellonią II Białystok.

Zespół Mateusza Miłoszewskiego z dorobkiem 49 punktów plasuje się na 5. miejscu w tabeli. Zespół z Łomży przystąpił do spotkania w dość eksperymentalnym zestawieniu linii obrony. Z nadmiaru żółtych kartek zabrakło Przemysława Przysowy, a na uraz narzekał Maciej Malinowski, który pojawił się na boisku w końcowych fragmentach meczu. Ponadto kontuzje wyeliminowały z gry Marcina Truszkowskiego i Daniela Lemańskiego. Pomimo ubytków w składzie nasz zespół nie pozwolił na stworzenie groźniej sytuacji rywalom. Jedyne zagrożenie pod naszą bramką to strzały oddawana zza linii pola karnego, które padały łupem Oliwera Wienczatka. Najgroźniejszą sytuację w całym meczu stworzył sobie ŁKS. W 80 minucie po uderzeniu Alberta Rydzewskiego z rzutu wolnego piłka trafiła w poprzeczkę i opuściła boisko. ŁKS w końcowych fragmentach meczu ruszył do zdecydowanych ataków jednak wynik nie uległ już zmianie i obie drużyny dopisały sobie po 1 punkcie.

Kolejnym rywalem ŁKS-u w sobotę 30 kwietnia o godzinie 14 będzie Warmia Grajewo. Mecz został zakwalifikowany jako impreza masowa o podwyższonym ryzyku. Kupując bilet na mecz należy podać imię, nazwisko i numer PESEL. Zarząd klubu zwraca się z apelem do wszystkich wybierających się na mecz o wcześniejsze kupowanie biletów, tak by uniknąć kolejek. Każda osoba, która zdecyduje się nabyć bilet bezpośrednio przed meczem powinna liczyć się z możliwością długiego oczekiwania w kolejce do wejścia na stadion.

Jagiellonia II Białystok – ŁKS 1926 Łomża 0:0
ŁKS 1926: Wienczatek – Kubala, Melao, Kamienowski, Gałązka – Olesiński, Rydzewski, Świderski ( 71’ Brzozowski), Styś – Sadowski (79’ Malinowski), Zaniewski.