Newsy

Podział punktów w ligowym szlagierze

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz na szczycie III ligi pomiędzy ŁKS–em 1926 Łomża a MKS-em Ełk.

Pierwsze 30 minut obfitowało w świetne okazje naszego zespołu. Już w 2. minucie meczu po szybkim ataku „oko w oko” z bramkarzem gości stanął Łukasz Zaniewski jednak jego strzał minął światło bramki. Ten sam zawodnik zmarnował też kolejną dobrą sytuację do zdobycia gola. Swoją szansę na premierowe trafienie w barwach ŁKS-u miał także Karol Styś jednak jego uderzenie wybronił bramkarz gości. Ostatni kwadrans pierwszej części meczu to już wyrównana gra toczona głównie w środku pola.

Druga połowa meczu nie przyniosła goli żadnej ze stron, znacznie swoją grę poprawili goście z Ełku, którzy nie pozwolili nam już stworzyć żadnej klarownej sytuacji pod swoją bramką. To oni też prowadzili grę i mieli przewagę optyczną jednak nie przełożyło się to na klarowne sytuacje pod naszą bramką. Groźnie dośrodkowania padały łupem Piotra Lipki lub naszych obrońców, a strzały mijały światło bramki. Obraz meczu nie zmienił się także po czerwonej kartce jaką w konsekwencji dwóch żółtych ujrzał w 60 minucie zawodnik gości Wojciech Kuriata. W związku z czym obie drużyny mogły po ostatnim gwizdku sędziego dopisać sobie po jednym punkcie.

Kolejny mecz ŁKS rozegra w sobotę 9 kwietnia o godzinie 16. Będzie to pierwszy wyjazd w rundzie wiosennej. Rywalem naszego zespołu będzie zajmujący 16. miejsce w tabeli Start Działdowo. W spotkaniu tym z powodu nadmiaru żółtych kartek nie zagra Łukasz Zaniewski, do składu wróci natomiast Michał Sadowski, którego z tego samego powodu zabrakło w niedzielnym spotkaniu z MKS-em Ełk.

ŁKS 1926 Łomża – MKS Ełk 0:0

ŁKS 1926: Lipka – Przysowa, Melao, Kamienowski, Malinowski – Styś (65′ Kubala), Rydzewski, Truszkowski, Gałązka – Olesiński (71′ Brzozowski), Zaniewski.
MKS Ełk – Muzyk – Gryko, Zalewski, Darda, Kuriata – Ciuńczyk, Butkiewicz, Furman, Gondek – Tuttas (83′ Orpik), Jackiewicz.

żółte kartki: Truszkowski, Zaniewski – Butkiewicz.
czerwona kartka: Kuriata (MKS) – za dwie żółte

widzów: ok. 550