Newsy

Polska Grupa Energetyczna sponsorem Łomżyńskiej Akademii Piłkarskiej.

Po 6 latach funkcjonowania zakończył się ogólnopolski projekt piłkarski Akademia Młodych Orłów prowadzony przez Polski Związek Piłki Nożnej. Inicjatywa polegająca na wyławianiu młodych talentów jest jednak w Łomży kontynuowana. Bezpłatne zajęcia z piłki nożnej ruszyły od września ubiegłego roku pod nazwą Łomżyńska Akademia Piłki Nożnej.

Sponsorem głównym projektu została Polska Grupa Energetyczna.

W ramach działania Akademii powstało 5 grup dziecięcych (roczniki 2010 – 2015), każda z nich odbywa zajęcia 2 razy w tygodniu. Jedna grupa rocznikowa liczy 16 osób (chłopcy i dziewczynki), tak aby jak najlepiej zoptymalizować proces treningowy. Łącznie w projekcie bierze więc udział 80 adeptów piłki nożnej.
Dzięki wsparciu PGE młodzi pasjonaci futbolu mogą obywać bezpłatne treningi piłkarskie pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Wszyscy uczestnicy Łomżyńskiej Akademii Piłkarskiej otrzymują też bez żadnych nakładów finansowych jednolity sprzęt treningowy.