Newsy

Porażka na inaugurację ligi

ŁKS 1926 Łomża w swoim pierwszym występie w III lidze w sezonie 2016/17 uległ na własnym boisku MKS-owi Ełk 0:1 (0:1).

Jedyną bramkę w 8. minucie spotkania zdobył doświadczony Paweł Sobolewski. ŁKS nie zaczął najlepiej tego spotkania. Goście w początkowych fragmentach meczu dominowali na boisku. Już na początku meczu świetnej okazji nie wykorzystał Michał Hryszko,  goście kilka minut później mogli się już jednak cieszyć z pierwszej bramki. Po zdobyciu gola ŁKS starał się dojść do głosu, ich akcje zatrzymywały się jednak na 20 metrze przed bramką rywali. Do końca pierwsze części meczu wynik nie uległ już zmianom.

Druga połowa to już wyrównany pojedynek ze wskazaniem na nasz zespół. MKS nie stworzył w tym okresie żadnej groźnej sytuacji, a od około 60 minuty spotkania goście widocznie opadli z sił. Nasi piłkarze mimo wielkich chęci i ambicji nie byli jednak w stanie poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez młodego bramkarza Ełku Wojciecha  Muzyka i mecz zakończył się jednobramkową porażką ŁKS-u.

Szansa na rehabilitację nastąpi w sobotę w meczu wyjazdowym zmierzymy się z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie.

ŁKS 1926 Łomża – MKS Ełk 0:1 (0:1). Gol:Paweł Sobolewski 8′.

ŁKS: Wienczatek – Wasilewski, Melao, Wasiulewski, Kamienowski – Gałązka, Rydzewski, Baranowski (78. Styś), Olesiński – Sadowski (69. Świderski), Maćkowski.

MKS: Muzyk – Malinowski, Finfando (Gryko), Porębski, Kuriata – M. Świderski (Rosoliński), Furman, Atanacković (Jambrzycki), Sobolewski, Hryszko – Adamiec (Ciuńczyk).