Newsy

Porażka na początek

Przegraną zakończył się pierwszy mecz biało-czerwonych w ligowym sezonie 2017/2018. Podopieczni trenera Ogrodzińskiego polegli na własnym terenie z Olimpią Zambrów 0:1 (0:1). Jedyną bramkę meczu zdobył Mateusz Jastrzębski w 3. minucie spotkania.

Goście od początku ruszyli do ataków. Już w jednej z pierwszych akcji spotkania prawą stroną boiska urwał się Michał Hryszko, który umiejętnie zagrał piłkę do Jastrzębskiego, a ten umieścił ją w siatce przy interweniującym bramkarzu ŁKSu Pawle Lipcu. Trzeba przyznać, że ataki obrót sprawy zaskoczył piłkarzy łomżyńskiej drużyny i od tego momentu należało od razu ruszyć do ataku.

Już w 28. minucie goście mogli podwyższyć prowadzenie. W dogodnej sytuacji znalazł się Mateusz Butkiewicz, który z odległości jednego metra trafił w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Lipca.

Druga odsłona spotkania przebiegała pod znakiem coraz śmielszych ataków ŁKSu 1926 Łomża przy jednoczesnej uważnej grze obronnej gości. W 55. minucie gospodarze stanęli przed szansą wyrównania wyniku, jednak strzał obronił Piotr Czapliński, a dobitkę zablokowała defensywa Olimpii.

W 83. minucie co prawda gościom udało się zdobyć bramkę, jednak nie uznał jej prowadzący spotkanie arbiter dopatrując się pozycji spalonej strzelca.