Newsy

Porażka na zakończenie rundy

Porażką w Ząbkach rundę zakończyli podopieczni Krzysztofa Ogrodzińskiego. W starciu z drugą drużyną Legii Warszawa lepsi okazali się gospodarze, którzy pokonali ŁKS 1926 Łomża 2:1 (0:0). 

Po pierwszej w miarę wyrównanej części spotkania obie ekipy schodził do szatni przy bezbramkowym remisie. Pomimo tego, że goście mieli znakomite okazje na objęcie prowadzenia, to zawodziła skuteczność i żaden z zawodników łomżyńskiego zespołu nie potrafił otworzyć wyniku spotkania.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli piłkarze z Łomży. W 46. minucie prowadzenie gościom dał Michał Kaput. Radość ŁKSu nie trwała jednak długo. Już w 58. minucie z obroną łomżyńskiego zespołu zabawił się Robert Bartczak, który pokonał Eryka Niemirę, który w tym meczu bronił dostępu do bramki gości.

Od tego momentu oba zespoły starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wśród łomżyńskich kibiców, którzy przyjechali za swoim zespołem, można było usłyszeć jęk zawodu kiedy w 86. minucie gola na wagę trzech punktów zdobył Michał Góral, którego znakomicie podaniem obsłużył Łukasz Moneta.

Po siedemnastu meczach Łomżyński Klub Sportowy kończy rundę na 15 miejscu – tuż nad strefą spadkową.