Newsy

Porażka z Sokołem

Kolejną porażkę w walce o ligowe punkty ponieśli zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. Tym razem lepsi okazali się zawodnicy Sokoła Aleksandrów Łódzki, którzy zabrali ze sobą komplet punktów wygrywając 2:0 (2:0) po bramkach Rogalskiego i Michałka.

Podopieczni trenera Miłoszewskiego przystępowali do meczu z chęcią zmazania plamy po porażce w Ostródzie z tamtejszym Sokołem (0:4). Po obiecującym początku rundy kiedy ŁKS 1926 pokonał ełcki MKS 3:1 przez większą część meczu grając w osłabieniu, można było spodziewać się forma zawodników łomżyńskiego zespołu pozwoli walczyć z najlepszymi. Niestety następne mecze to porażki z Finishparkietem Drwęca oraz wspomnianym Sokołem Ostróda.

Spóźnieni goście od razu przejęli inicjatywę w meczu coraz śmielej atakując bramkę strzeżoną przez Oliwera Wienczatka. Już w 10 minucie spotkania, po błędzie obrony gospodarzy, Jakub Rogalski znalazł się sam na sam z goalkeeperem ŁKS 1926. Pomimo zdecydowanego wyjścia z bramki, Rogalski, ku rozpaczy kibiców gospodarzy, zdołał lobem umieścić piłkę w bramce.

Po straconej bramce, zawodnicy ŁKS 1926 Łomża chcieli szybko wrócić do gry zdobywając wyrównującą bramkę, jednak zespół Sokoła odpowiedzialnie grając w obronie nie dopuszczał gospodarzy do sytuacji bramkowych. W 36 minucie, po indywidualnej akcji skrzydłowego zawodnika gości, w dogodnej sytuacji znalazł się Michał Michałek, który niepilnowany na piątym metrze zdobył gola z bliskiej odległości.

W przerwie meczu Mateusz Miłoszewski, trener drużyny gospodarzy, wprowadził zmiany, które miały skutkować lepszą grą ŁKS 1926. Wprowadzony Rydzewski bardzo dobrze odnalazł się na boisku, jednak zespół gości cofnął się na własne połowę skupiając się przede wszystkim na obronie korzystnego wyniku. W drugiej połowie Sokół umieścił po raz trzeci piłkę w bramce gospodarzy, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej u jednego z zawodników z Aleksandrowa i mecz zakończył się wynikiem 2:0 na korzyść przyjezdnych.

Kolejne spotkanie już w piątek 7 kwietnia kiedy to ŁKS 1926 z wizytą uda się do Nowego Dworu Mazowieckiego na mecz z tamtejszym Świtem. Liczymy, że tym razem zawodnicy Mateusza Miłoszewskiego wrócą do Łomży z kompletem punktów.

 

ŁKS 1926 Łomża – Sokół Aleksandrów Łódzki 0:2 (0:2)

0:1 – 10′ Jakub Rogalski

0:2 – 36′ Michał Michałek