Newsy

Poskromić lidera! W sobotę gramy z Olimpią Elbląg

W najbliższą sobotę w meczu 15. kolejki III ligi podlasko – warmińsko – mazurskiej wszystkich kibiców piłki nożnej czeka nie lada wydarzenie. ŁKS 1926 Łomża podejmie liderującą w rozgrywkach Olimpię Elbląg. Goście są zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w lidze, a tegoroczne rozgrywki zdają się to potwierdzać. Nasz najbliższy rywal jako jedyny zespół w stawce nie przegrał jeszcze meczu. W rozegranych do tej pory spotkaniach Olimpia odniosła jedenaście zwycięstw oraz trzykrotnie zremisowała. Na uznanie zasługuje też wymowny bilans bramkowy 46:2. W spotkaniach wyjazdowych nasi najbliżsi goście spisują się wręcz idealnie. Wygrali wszystkie pięć spotkań, imponujący jest ich też bilans bramkowy w delegacjach – 29:0 (!).
Jak widać przed drużyną Mateusza Miłoszewskiego trudny orzech do zgryzienia. Pozytywna dla wszystkich sympatyków ŁKS-u 1926 może być inna ze statystyk. Nasi piłkarze w każdym dotychczas rozgrywanym spotkaniu zdobywali co najmniej jedną bramkę. Pewne jest więc to, że czyjaś seria w sobotę się skończy. W naszym zespole z pewnością zabraknie pauzującego za kartki Damiana Gałązki. Pozostali zawodnicy są w pełni gotowi do gry, w tym powracający do zespołu Bartłomiej Makowski. Jedno jest pewne będzie to zdecydowanie najtrudniejszy sprawdzian przed jakim staje nasz zespół w obecnych rozgrywkach. Wydaje się, że właśnie w takim meczu bezcenne może okazać się doświadczenie zdobyte w letnich meczach pucharowych z Rakowem Częstochowa oraz Chrobrym Głogów, które prezentowały jeszcze wyższą wartość piłkarską od Olimpii Elbląg. Nasi zawodnicy zapowiadają walkę na całego i pełne zaangażowanie przez 90 minut. 31 października przy ulicy Zjazd czeka nas piłkarska wojna. Oby zwycięsko wyszli niej „żołnierze” Mateusza Miłoszewskiego. Zachęcamy wszystkich do wsparcia naszych piłkarzy gorącym dopingiem, które z pewnością dodam im skrzydeł i pomoże w osiągnięciu dobrego rezultatu. Swoją wizytę zapowiadają też kibice z Elbląga, tak więc w sobotę czeka nas piłkarskie święto w Łomży. Początek rywalizacji o godzinie 13.

 

ŁKS 1926 Łomża – Olimpia Elbląg
sobota, 31 października – godzina 13.00
Stadion Miejski w Łomży