Newsy

Powrót z tarczą z Ostródy

Zwycięstwem Łomżyńskiego Klubu Sportowego zakończyło się sobotnie ligowe starcie w Ostródzie. Miejscowy Sokół zdołał co prawda zdobyć gola, ale goście, po strzałach Maćkowskiego i Gałązki, zgarnęli komplet punktów.

Podopieczni Krzysztofa Ogrodzińskiego jechali do Ostródy po dwóch domowych porażkach (z Sokołem Aleksandrów Łódzki i Lechią Tomaszów Mazowiecki). Pomimo dobrej dyspozycji gospodarzy, szczególnie w pierwszym spotkaniu, to goście wywozili z Z18 komplet punktów.

Mecz w Ostródzie lepiej rozpoczęli gospodarze. Po atakach skrzydłami zawodnicy łomżyńskiego zespołu mieli nogi pełne roboty. Piłkarze ŁKSu skupili się na kontrach stwarzając niebezpieczeństwo pod bramką Sokoła. Po jednej z takich akcji Rafał Maćkowski zdecydował się na uderzenie na bramkę. Piłka, po rykoszecie, zmyliła goalkeepera gospodarzy i znalazła się w siatce.

Drugą połowę gospodarze rozpoczęli z planem wyrównania wyniku meczu. Goście skupili się na obronie wyniku i ataku kontratakiem. Decydująca okazała się 57. minuta. Niepilnowany z prawej strony boiska Damian Gałązka otrzymał piłkę i pokonał bramkarza gospodarzy.

W 76. minucie kontaktowego gola zdobył Paczkowski co sprawiło, że łomżyński zespół do końca musiał uważać na ataki gospodarzy.

Mecz zakończył się zwycięstwem Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 i, jakże cenne, trzy punkty jadą do Łomży!