Newsy

Pożegnanie z sezonem na Z18

W sobotę Łomżyński Klub Sportowy zakończy zmagania w trzecioligowych rozgrywkach w sezonie 2023/2024. Rywalem biało-czerwonych na Z18 będzie ostatni zespół tabeli – Pilica Białobrzegi. Początek starcia o godzinie 17.00.

Dla kibiców, zawodników ŁKS-u Łomża był to bardzo zróżnicowany sezon. Zimę biało-czerwoni spędzili na ostatnim miejscu w tabeli by już wiosną rozpocząć marsz ku pewnemu utrzymaniu. W grudniu odpowiedzialność za wyniku zespołu wziął Marcin Płuska. W drużynie zaszło również kilka kadrowych zmian. Wszystko to pozwoliło na zdobycie 33 punktów w wiosennych starciach, a kibice ŁKS-u z pewnością najdłużej pamiętać będą zwycięstwa nad Pogonią Grodzisk Mazowiecki, GKS-em Bełchatów, rezerwami Legii i Pelikanem Łowicz. Czas na podsumowania jeszcze z pewnością przyjdzie, ale w najbliższą sobotę jest znakomita okazja, aby podziękować naszym zawodnikom za powrót na zwycięską ścieżkę, która pozwoliła utrzymać się w trzecioligowych rozgrywkach, do których biało-czerwoni awansowali po kilkuletniej przerwie.

Trzydziesta czwarta, ostatnia, kolejka trzeciej ligi grupy pierwszej to starcie z Pilicą Białobrzegi. Najbliższy rywal ŁKS-u Łomża, już od kilku kolejek pogodzony z degradacją, przyjedzie do Łomży pożegnać się z obecnym poziomem rozgrywkowym. Podopiecznym trenera Marcina Śliwowskiego dotychczas udało się zgromadzić 19 punktów, co stanowią 4 zwycięstwa (w tym te jesienne z ŁKS-em) oraz 7 remisów. Poprzednia kolejka w wykonaniu Pilicy to porażka z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 2:3. Ostatnie punkty drużyna zdobywała 20 kwietnia dzięki remisowi 1:1 z Pelikanem Łowicz.

Najbliższe spotkanie dla trenera biało-czerwonych Marcina Płuski będzie okazją do zamknięcia klamrą bardzo udanej wiosennej rundy, która zagwarantowała Łomżyńskiemu Klubowi Sportowemu grę na tym samym poziomie rozgrywkowym w przyszłym sezonie. Zachęcamy do wizyty na Z18 w sobotnie popołudnie i podziękowanie zawodnikom za grę w biało-czerwonych barwach.