Newsy

Przygotowania do sezonu

Po krótkiej letniej przerwie, w piątek rusza sezon 2015/2016 III ligi podlasko – warmińsko – mazurskiej. Przed wszystkimi zespołami niesamowicie trudny rok rozgrywkowy , po którym w wyniku reorganizacji rozgrywek nasza grupa III ligi połączy się z grupą łódzko – mazowiecką. Grę w nowo powstałej klasie rozgrywkowej zapewnią sobie tylko czołowe zespoły, więc przed podopiecznymi Mateusza Miłoszewskiego nie lada wyzwanie, ale także olbrzymia dawka motywacji na każdy ligowy mecz. Łomżyński Klub sportowy 1926 przygotowywał się do nowego sezonu na świetnie przygotowanych boiskach Stadionu Miejskiego w Łomży. Znaczna część przygotowań pokryła się jednak z rozgrywkami Pucharu Polski, dzięki czemu mieliśmy niesamowitą okazję do zmierzenia się w Łomży z bardzo wymagającymi rywalami jak Raków Częstochowa czy Chrobry Głogów. Bardzo dobra postawa Naszych zawodników w tych spotkaniach z pewnością rozbudziła apetyty wszystkich kibiców oczekujących teraz zwycięstw na ligowych boiskach. Pokazała jednak przede wszystkim, że przy pełnym zaangażowaniu i woli walki żaden rywal nie może czuć się pewny sukcesu wychodząc naprzeciwko ŁKS-u 1926.

W letniej przerwie doszło też do zmian w składzie zespołu, w miejsce zawodników którzy opuścili Nasz zespół udało pozyskać się następców znacznie podnoszących jakość całego zespołu. Pełne zestawienie prezentujemy poniżej:

Przyszli: Oliwer Wientaczek (Znicz Pruszków), Reinaldo Melao (Świt Nowy Dwór Mazowiecki), Bartłomiej Makowski (Resovia Rzeszów), Adam Grygoriew (Orzeł Kolno), Damian Gałązka (Chojniczanka Chojnice), Łukasz Zaniewski (BSV Schwarz-Weiß Rehden), Marcin Świderski, Konrad Kamienowski, Hubert Boroń, Damian Brutkowski (juniorzy).
Odeszli:
Andrij Radczenko (Tęcza Łyse), Joao Carlos (?), Alex Rodier (powrót do USA), Kamil Stankiewicz (Drwęca Nowe Miasto Lubawskie), Krystian Pomorski (koniec wypożyczenia, Olimpia Zambrów), Kamil Prusinowski (szuka klubu), Artur Bajor (wypożyczenie KS Śniadowo), Marcin Kraska (szuka klubu), Adrian Jędraszczak (szuka klubu)
Wierzymy, to że zmiany dokonane w zespole w przerwie letniej zaowocują dobrą grą ŁKS-u 1926 Łomża i miejscem w czołówce tabelu co jest wspólnym celem i założeniem zarówno zarządu, jak też sztabu szkoleniowego.

Pierwszą okazją do weryfikacji tych zapowiedzi będzie pierwsze spotkanie nowego sezonu, w którym zmierzymy się w meczu wyjazdowym z KS Wasilków. Mecz rozpocznie się w sobotę o godzinie 17. Gospodarze rywalizacji w minionym sezonie wyprzedzili Nasz zespół o jeden punkt co dało im 8. pozycję na koniec sezonu. ŁKS 1926 Łomża zakończył sezon 2014/15 na 9. miejscu. Wierzymy, że w tym sezonie będzie lepiej a pierwszą przeszkodą w realizacji tego celu jest drużyna z podlasia. Jak wypadnie premierowy występ Naszego zespołu przekonamy się już w sobotnie popołudnie.