Newsy

„Przyjaźń w czasach zarazy” – gramy w Szepietowie

Przed zawodnikami Łomżyńskiego Klubu Sportowego kolejna ligowa potyczka. Tym razem Nasz zespół uda się do Szepietowa na mecz z miejscową Spartą.

W normalnych okolicznościach poza boiskową rywalizacją o punkty na trybunach nasz mecz byłby okazją do wspólnego kibicowania swoim zespołom w przyjaznej atmosferze sympatykom zarówno ŁKS-u, jak też Sparty, których od wielu lat łączą przyjazne relacje.
Niestety w związku z pandemią pozostaje tylko boiskowa rywalizacja, ta choć z całą pewnością toczona w duchu fair – play nie zapowiada się jednak na przyjacielską.

Gospodarze jutrzejszego pojedynku zajmują jak na razie w ligowej tabeli 9.pozycję z dorobkiem 21 punktów. Grają do tego bezkompromisowo notując 7 zwycięstw i 10 porażek (bez żadnego remisu). Działacze z Szepietowa uznali jednak, że taka lokata ich nie zadawala dokonując w przerwie zimowej kilku ciekawych transferów, które „na papierze” wskazują na chęć zdecydowanego awansu w ligowej tabeli.
Potwierdzeniem tej tezy może być pierwszy (i jedyny) mecz rozegrany na wiosnę, w którym przed tygodniem Sparta gładko uporała się na wyjeździe z Dębem Dąbrowa Białostocka wygrywając 4:0. W pierwszej wiosennej kolejce gospodarze niedzielnego spotkania planowo pauzowali.

Dla Łomżyńskiego Klubu Sportowego będzie to natomiast już czwarty wiosenny pojedynek co może stanowić pewną przewagę przed jutrzejszym meczem jeżeli chodzi o ogranie w meczach o punkty. Po trzech kolejnych wygranych drużyna trenera Tomasza Staniórskiego zanotowała awans na 3. miejsce w tabeli. Jutrzejsza potyczka będzie więc okazją do dalszego wywierania presji zarówno na liderującego Tura, jak też drugą w tabeli Wissę Szczuczyn.

W porównaniu do poprzedniego meczu do kadry na mecz w Szepietowie po pauzie za kartki wraca Paweł Wasiulewski, a po urazie Konrad Kamienowski. Po raz pierwszy w meczowej 18-ce znajdzie się także wracający po urazie bramkarz Michał Sobieski i prawdopodobnie inni z rekonwalescentów Krystian Pawczyński i Daniel Kacprzyk. Nasz sztab szkoleniowy ma więc pozytywny ból głowy w związku z wyborem wyjściowej „11”.

Początek meczu Sparty Szepietowo z ŁKS-em Łomża o godzinie 14.00. Prawdopodobnie transmisję spotkania na swoim facebooku przeprowadzi Klub z Szepietowa.