Newsy

Przymiarki do nowej III ligi

Rozgrywki ligowe w Polsce powoli zbliżają się do końca. Na poziomie III ligi czeka nas niebawem reorganizacja. Dotychczasowe 8 grup na tym poziomie rozgrywek zmniejszy się o połowę. W przypadku naszego województwa III liga podlasko – warmińsko – mazurska połączy się z III ligą łódzko – mazowiecką.

ŁKS 1926 Łomża jest bardzo bliski zapewnienia sobie udziału w tych rozgrywkach, a do pełni szczęścia brakuje nam zdobycia 3 punktów w pozostałych do końca sezonu czterech spotkaniach. Z kim możemy się zmierzyć w nowej III lidze? Zapraszamy do poniższego opracowania.

III liga podlasko – warmińsko – mazurska

W przypadku naszej III ligowej grupy pewność udziału w nowych rozgrywkach daje zajęcie miejsca w pierwszej szóstce. ŁKS 1926 Łomża ma na koncie 58 punktów i zajmujemy 5. pozycję. Nad 6. Sokołem Ostróda mamy pięć punktów przewagi, nad 7. Concordią dziewięć, a nad 8. Jagiellonią dziesięć. Zajmujący obecnie 9. pozycję Znicz Biała Piska ma obecnie 42 punkty i jak łatwo policzyć nawet w przypadku wygrania wszystkich spotkań do końca, przy wszystkich porażkach ŁKS-u nie wyprzedzą nas już w tabeli. Zdobywając w ostatnich meczach sezonu trzy punkty w najgorszym przypadku zrównamy się punktami z Concordią jednak wobec lepszego bilansu bezpośrednich spotkań będziemy w tabeli wyżej od rywali. Jagiellonia natomiast byłaby w takiej sytuacji punkt za nami.
Szansę na grę w zreorganizowanej III lidze ma także 7. zespół w lidze pod warunkiem, że mistrz ligi awansuje po barażach do wyższej klasy rozgrywkowej lub Olimpia Zambrów utrzyma się w II lidze. 8. pozycja da utrzymanie pod warunkiem spełnienia dwóch powyższych warunków. Jak wygląda to w praktyce po 30. serii gier? Stan na dziś wygląda następująco:

1. Olimpia Elbląg 74 pkt. – baraż o II ligę
2. MKS Ełk – 71 pkt.
3. Huragan Morąg – 69 pkt.
4. Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – 61 pkt.
5. ŁKS 1926 Łomża – 58 pkt.
6. Sokół Ostróda – 53 pkt.
7. Concordia Elbląg – 49 pkt. – utrzymanie w przypadku awansu mistrza naszej grupy do II ligi lub utrzymanie w lidze Olimpii Zambrów
8. Jagiellonia II – 48 pkt. – utrzymanie w przypadku awansu mistrza naszej grupy do II ligi i jednoczesne utrzymanie Olimpii Zambrów w lidze
9. Znicz Biała Piska – 42 pkt. – brak awansu
10. Wissa Szczuczyn – 39 pkt – brak awansu (dwa zaległe spotkania do rozegrania).

III liga łódzko – mazowiecka

Co do ilości drużyn, które pozostaną w III lidze z grupy łódzko – mazowieckiej sytuacja jest nieco prostsza, ponieważ żadna z drużyn obu województw nie jest zagrożona spadkiem z II ligi. Wobec tego pewnych udziału w nowych rozgrywkach jest pierwsze 7. drużyn, a 8 uzyska prawo gry w nowej III lidze w przypadku awansu mistrza z grupy łódzko – mazowieckiej do II ligi. Do końca sezonu pozostało w tym przypadku 5 kolejek.

1. Polonia Warszawa – 59 pkt. – baraż o II ligę
2. Sokół Aleksandrów Łódzki – 58 pkt.
3. Legia II – 56 pkt.
4. ŁKS Łódź – 55 pkt.
5. Lechia Tomaszów Mazowiecki – 54 pkt.
6. Pelikan Łowicz – 52 pkt.
7. Świt Nowy Dwór Mazowiecki – 50 pkt.
8. Ursus Warszawa – 50 pkt.

IV liga podlaska

Do końca sezonu pozostało 8 kolejek. Na prowadzeniu pewnie Ruch Wysokie Mazowieckie.

IV Liga warmińsko – mazurska

Do końca sezonu pozostało 5 kolejek. Liderem jest Stomil II Olsztyn z 5 – punktową przewagą nad Motorem Lubawa.

IV liga mazowiecka

W grupie mazowieckiej rywalizuje się w dwóch grupach IV ligi, a zwycięzcę wyłoni mecz barażowy. W grupie północnej (7 spotkań do końca) na prowadzeniu MKS Przasnysz, a w grupie południowej ( także 7 kolejek do rozegrania) Mszczowianka Mszczonów ma tyle samo punktów co Victoria Sulejówek.

IV liga łódzka

Na 8 spotkań przed końcem rozgrywek na prowadzeniu jest Widzew Łódź.

Jak widać z powyższej analizy warto znaleźć się w przyszłym sezonie w gronie III ligowców. To duża szansa na możliwość rywalizacji z drużynami mającymi w swoim dorobku tytuły mistrzów Polski czy reprezentujących nasz kraj w piłkarskiej Lidze Mistrzów, jak Widzew. Bez wątpienia tak atrakcyjni rywale przyczynią się też do znacznego zwiększenia frekwencji na Stadionie Miejskim, nie mówiąc już o promocji Łomży w rywalizacji z takimi markami jak Polonia Warszawa, Widzew Łódź czy ŁKS Łódź.