Newsy

Pucharowa środa w Łomży i Stawiskach

W środę rozegrane zostaną spotkania 1/16 Wojewódzkiego Pucharu Polski. W tej fazie rozgrywek zobaczymy zarówno pierwszy, jak też drugi zespół Łomżyńskiego Klubu Sportowego.

Pierwsza drużyna o godzinie 14.45 zmierzy się w Stawiskach z miejscowym GKS-em, występującym w Klasie Okręgowej. Gospodarze środowej potyczki w 10 spotkaniach ligowych zgromadzili 10 punktów, co pozwala im w tej chwili zajmować 12. lokatę w tabeli. W miniony weekend GKS pokonał na własnym boisku Pomorzankę Sejny 5:2. Drużyna ze Stawisk pucharowe zmagania rozpoczęła od poprzedniej rundy, w której okazała się lepsza od Piasta Białystok wygrywając 6:4. Dla ŁKS-u jest to natomiast początek pucharowej przygody.
Zdecydowanym faworytem tego pojedynku jest z pewnością nasza drużyna.

O tej samej godzinie co pierwszy zespół do rywalizacji przystąpi ŁKS II PWSIiP Łomża, który na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Łomży podejmie IV-ligową Warmię Grajewo. Dla naszej drużyny będzie to już czwarty mecz w tegorocznej edycji pucharu. W rundzie wstępnej okazaliśmy się lepsi od Husarza Nurzec wygrywając 5:0, w I rundzie od Korony Dobrzyniewo – 3:2, a w II rundzie od Bielu Jeziorko 6:3. Teraz jednak poprzeczka powędruje zdecydowanie wyżej. Liderujący w A-klasie zespół zmierzy się ze zdecydowanie bardziej wymagającym rywalem. Warmia podobnie jak pozostali IV-ligowcy rozpoczyna zmagania na tym etapie pucharu. Pomimo, że zdecydowanym faworytem tej potyczki są goście z Grajewa, liczymy na dobry i ambitny występ młodego łomżyńskiego zespołu prowadzonego przez trenera Rydzewskiego.