Newsy

Remis w Nowym Dworze Mazowieckim

Bezbramkowym remisem zakończyło się piątkowe ligowe starcie pomiędzy Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, a ŁKS 1926 Łomża. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Karola Drwęckiego. Ze względu na wyrównany charakter meczu, remis to sprawiedliwy wynik dla obu drużyn.

Zawodnicy Mateusza Miłoszewskiego pojechali do Nowego Dworu Mazowieckiego, żeby przełamać serię trzech ligowych porażek. Zespół gości od początku nastawiony był defensywnie, a w porównaniu do poprzedniego meczu w składzie zaszło kilka zmian – m.in. w obronie pojawił się Kamienowski oraz Kaliszewski, do pomocy wrócił Rydzewski, a w formacji ofensywnej zameldował się Sadowski.

ŁKS 1926, nastawiony na grę z kontry, miał swoje szanse na zgarnięcie trzech punktów, jednak zarówno bramkarz gości, Mateusz Prus, jak i formacja defensywna zapobiegła bramkowym stratom.

W końcowej fazie meczu Karol Drwęcki, obrońca zespołu gospodarzy, nieprzepisowo zatrzymał kontratak ŁKS 1926 za co otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę. Przewaga zawodnika nie przełożyła się jednak na zmianę wyniku i zawodnicy łomżyńskiego zespołu wracają z wyjazdowego meczu z jednym punktem.

Kolejne ligowe spotkanie ŁKSu 1926 Łomża to mecz z Motorem Lubawa, który z dorobkiem dwóch punktów zamyka tabelę III ligi gr. I. Będzie to idealna szansa, aby zawodnicy biało-czerwonych, przed własną publicznością, zawalczyli o komplet ligowych punktów i zwiększyli swój dystans od strefy spadkowej.