Newsy

Sebastian Weremko nowym zawodnikiem ŁKS-u Łomża

Sebastian Weremko dołącza do Łomżyńskiego Klubu Sportowego. 26-letni obrońca w ubiegłym sezonie bronił barw trzecioligowych Concordii Elbląg oraz Broni Radom.

Wychowanek Sparty Prudnik, który w swojej karierze występował m.in. w Legionovii Legionowo, Zawiszy Bydgoszcz, w poprzednim sezonie 30 razy pojawiał się na trzecioligowych boiskach. Zawodnik wzmacniający formację defensywną biało-czerwonych przyznaje, że zawsze celuje jak najwyżej i w barwach ŁKS-u Łomża chce walczyć o wygraną w każdym meczu dając równocześnie radość kibicom i sympatykom zgromadzonych wokół łomżyńskiej drużyny.

Do dołączenia do Łomżyńskiego Klubu Sportowego przekonał go przede wszystkim projekt i wizja rozwoju, a także osoba samego trenera Huberta Błaszczaka. Na boisku chce pokazać się z jak najlepszej strony prezentując w pełni swoje piłkarskie zalety: dobre wyprowadzenie piłki, grę w powietrzu, a także zdobyte doświadczenie w defensywie.

Sebastian Weremko miał już okazję zobaczyć miasto i Klub. – Czuć, w mieście rodzinną atmosferę. Zostałem tutaj bardzo dobrze przyjęty. Nie zdążyłem jeszcze dobrze poznać Łomży, ale wszystko jeszcze przede mną – wskazuje 26-letni zawodnik.

Nowy obrońca biało-czerwonych w poprzednim sezonie reprezentując barwy Broni i Concordii poznał specyfikę ligi, w której przyjdzie rywalizować podopiecznym trenera Huberta Błaszczaka. ŁKS, przystępując do rozgrywek jako beniaminek, chce pokazać się z jak najlepszej strony stawiając wyzwania uznanym w regionie i kraju piłkarskim markom. Weremko ocenia, że łomżyński zespół może osiągnąć wiele. – Buduje się ciekawa drużyna. Czekamy na zamknięcie kadry. Będzie to moment kiedy będzie można oceniać nasz potencjał. Pewne jednak jest to, że celować będziemy jak najwyżej – przyznaje Sebastian.

W ramach rozpoczynającego się za kilkanaście dni sezonu Sebastian Weremko w biało-czerwonych barwach będzie rywalizował przeciwko zespołom, w których występował w sezonie 2022/2023. W trzynastej kolejce ŁKS w Radomiu zmierzy się z tamtejszą Bronią, zaś w ramach czternastej serii rozgrywek w Łomży nasza drużyna podejmie ostatni zespół Sebastiana. – Oczywiście z chłopakami z Concordii mamy szczególną relację, ale kiedy przyjdzie nam ze sobą rywalizować, będzie to mecz jak każdy inny – wskazuje piłkarz.

Nowy obrońca łomżyńskiego zespołu zachęca wszystkich sympatyków do aktywnego wsparcia biało-czerwonych. – Zapraszam na Z18. Z pewnością Wasz doping będzie dla nas kluczowy. Od siebie dołożę starań, abyśmy jak najcześciej wspólnie po meczach cieszyli się z sukcesów odniesionych na boisku. Do zobaczenia! – mówi obrońca ŁKS-u Łomża.