Newsy

Siódma kolejka w Legionowie

W ramach siódmej kolejki trzecioligowych rozgrywek Łomżyński Klub uda się do Legionowa gdzie podejmie tamtejszą Legionovię.

Do sobotniego starcia oba zespoły podejdą w zupełnie innych nastrojach. Podopieczni trenera Huberta Błaszczaka po remisie z Wartą Sieradz i zwycięstwem z GKS Wikielec chcą kontynuować marsz w górę ligowej tabeli. Z kolei Legionovia w obecnym sezonie spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Zespół, który w poprzednim sezonie zajął drugie miejsce, w sześciu dotychczas rozegranych meczach zgromadził jedynie trzy punkty, które zdobył w starciu z Pilicą Białobrzegi (2:1). Dwa ostatnie mecze sobotniego rywala biało-czerwonych to porażki kolejno z Unią Skierniewice, a także wysoka przegrana z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (2:6). Gospodarze z pewnością jak najszybciej będą chcieli przerwać niekorzystną serię, do czego okazja może nadarzyć się już w meczu z łomżyńskim zespołem.

Kibice łomżyńskiego klubu liczą na kolektyw i grę całego zespołu, ale równocześnie mają nadzieję, że wybrany do jedenastki poprzedniej kolejki Szymon Kuźma utrzyma swoją znakomitą formę również w kolejnych ligowych starciach.

Po raz ostatni oba zespoły mierzyły się w sezonie 2018/2019. Tamten sezon sobotni rywale ŁKS-u będą wspominać zgoła inaczej, bo Legionovia wówczas wygrała rozgrywki awansując do wyższej klasy rozgrywkowej, zaś Łomżyński Klub Sportowy spadł do czwartej ligi po rozczarowującym sezonie. Zarówno wiosną, jak i jesienią górą byli gracze z Legionowa wygrywając kolejno 5:1 i 4:1. Co ciekawe, w barwach biało-czerwonych wystąpili wtedy obecni piłkarze łomżyńskiej drużyny: Krystian Kalinowski, Reinaldo Melao oraz Rafał Maćkowski.

Z pewnością w sobotę na stadionie im. ks. płk. Jana Mrugacza czeka nas niezwykle ciekawe widowisko. Oba zespoły na boisku będą chciały pokazać swoją lepszą dyspozycję, a my mamy nadzieję, że zwycięsko z tego starcia wyjdą podopieczni trenera Huberta Błaszczaka.

Początek meczu 9 września o godz. 16.00.