Newsy

Sokół Ostróda na inaugurację piłkarskiej wiosny

Do pierwszego meczu w rundzie wiosennej w wykonaniu ŁKS 1926 Łomża pozostały tylko godziny. Już na początek kibiców naszego zespołu czekają nie lada emocje. Pierwszym rywalem podopiecznych trenera Miłoszewskiego będzie sąsiadujący z nami w tabeli Sokół Ostróda.

Rywale jak na razie zajmują 5. pozycję w lidze z dorobkiem 38 punktów i bilansem bramek 48:29. ŁKS jest o jedno miejsce niżej, zgromadził 35 punktów i może pochwalić się bilansem bramek 44:25 (nasza drużyna ma jednak do rozegrania jedno zaległe spotkanie z MKS Korsze). Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu pomiędzy Sokołem a ŁKS-em rozegranym w Ostródzie gospodarze okazali się minimalnie lepsi zwyciężając 2:1. W przerwie zimowej w zespole z Ostródy doszło do kilku zmian personalnych jednak najgłośniejsze ruchy miały miejsce w sztabie szkoleniowym. Po słabym zakończeniu rundy jesiennej klub rozstał się z dotychczasowym trenerem Wojciechem Tarnowskim, zastępując go byłym reprezentantem Polski i zawodnikiem m.in. Stomilu i Legii – Tomaszem Sokołowskim, któremu pomaga doświadczony 66 – letni Bogusław Kaczmarek , pełniący od nowego roku w Sokole funkcję koordynatora grup szkoleniowych. Popularny „Bobo” w swojej bogatej karierze trenerskiej prowadził m.in: Stomil Olsztyn (awans do Ekstraklasy), Groclin (wicemistrzostwo Polski), Górnik Łęczna, a w lipcu 2006 znalazł się w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski jako współpracownik selekcjonera Leo Beenhakkera. Czy głośne nazwiska w sztabie trenerskim pomogą naszym rywalom okaże się na boisku. Jedno jest pewne, w niedzielę czekają nas wielkie emocje.

Widowiskowej gry z pewnością nie zabraknie na murawie. Zarząd zadbał też o to, aby uatrakcyjnić kibicom najbliższy mecz także na kilka innych sposobów. Przede wszystkim w trakcie najbliższego meczu tradycyjnie już stanie stoisko z klubowymi gadżetami, a w nim do nabycia będą: (klubowe szale, smycze, długopisy, kalendarze, energy drinki w promocyjnej cenie oraz pinsy z herbem ŁKS-u), o zmarzniętych i głodnych w przerwie meczu zadba Hotel Colnus, który po raz kolejny serwował będzie pyszną domową grochówkę, atrakcje czekają też najmłodszych sympatyków, przy jednym ze stanowisk będzie można pomalować twarz w klubowe barwy. W przerwie spotkania spośród osób, które zakupiły bilet wylosujemy słuchawki marki Kruger&Matz o wartości 199 zł ufundowane przez sklep Lpelektronik, dwa komplety gadżetów Browaru Łomża (wyłącznie dla kibiców pełnoletnich), a także kupon na dużą pizzę do pizzerii Paccino.

Mamy nadzieje, że nikogo nie trzeba zachęcać do przybycia w niedzielę na Stadion Miejski w Łomży. Początek meczu o godzinie 14. Bilety do nabycia w kasach stadionu w cenie 10 i 7 zł. Serdecznie zapraszamy!